Jakub Frélich zachránil život

Redakce 2023-03-08 21:40:02

Starosta Loun Milan Rychtařík ve středu 15. února poděkoval Jakubu Frélichovi za záchranu životů při požáru. Jednalo se o požár, který vypukl 27. listopadu 2022 v ranních hodinách v Kotěrově kolonii v Lounech, a jen díky včasnému zásahu nedošlo k obětem na životech.

Chování Jakuba Fréli-cha ocenili i hasiči. „Paní, která byla v prvním patře, spala. Kdybyste pro ni nešel, tak by to pravděpodobně nepřežila. Šlo o minuty. Tím jste jí zachránil život,“ řekl Robin Kastner, velitel lounských hasičů.

Jakub při hovoru se starostou působil pokorně a skromně. Situaci si vybavuje takto: „Vracel jsem se ráno domů a šel jsem okolo toho domu. Slyšel jsem praskání, jako když se láme dřevo, ale nevěděl jsem, co to je. Viděl jsem jen, že z větrací trubky vychází kouř, ale přišlo mi to jako pára, tak jsem šel dál. Během chvilky byl ale kouř o dost silnější a to už jsem si všiml i záblesků od ohně v okně. Hned jsem začal zvonit na zvonky a volat hasiče. Vyběhl jsem do prvního patra, kde jsem na-šel starší paní, a vyvedl ji ven. Studoval jsem hasičskou školu, tak jsem věděl, že je důležité zkontrolovat, zda ještě někdo není uvnitř. Vše jsem prošel, ale nikoho dalšího jsem nenašel. Než jsem vyšel ven, tak už přijížděli hasiči,“ vzpomínal Jakub Frélich.

                  (mih) 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video