Tak kde leží ten děda? Chomutov spustil hřbitovní mapu

Redakce 2023-03-16 15:58:09

Chomutov - Město Chomutov ve spolupráci s Technickými službami města Chomutova vytvořily interaktivní mapu hlavního městského hřbitova v Beethovenově ulici. Cílem je pozůstalým a návštěvníkům zpřehlednit orientaci na pietním místě.

Aplikace Mapa hřbitovů je volně přístupná jako webová či mobilní aplikace. Uživatelé ji naleznou na webu gis.chomutov.cz, který slouží jako mapová aplikace města Chomutova. Zde je vytvořen jednoduchý vyhledávač, který po vyhledání ukáže přesné místo hledaného hrobu, jeho fotografii, platnost smlouvy a také i délku zaplaceného poplatku.

„V mapě je možné vyhledat konkrétní hrob podle jména nájemce, jména zesnulého, nebo čísla hrobového místa pro Městský hřbitov v Chomutově,“ uvádí Lukáš Pöselt, vedoucí odboru informačních technologií.

V této chvíli je v aplikaci dostupný pouze hlavní chomutovských hřbitov v Beethovenově ulici, ale brzy také přibude i ten hornoveský.

 „Správa hřbitovů technických služeb města Chomutova eviduje cca 15 tisíc hřbitovních míst, jejichž evidence je vedena v hřbitovních knihách. Při jejich pasportizaci do aplikace bylo potřeba všechna místa nafotit, to dělali brigádníci z Odboru informačních technologií, a zároveň u nás musela probíhat ruční úprava dat v systému a následná kontrola s hřbitovními knihami. Práce na všem zabraly cca 3 roky. Práce však musí pokračovat dále, protože hřbitov se rozšiřuje,“ vysvětluje Stanislav Drexler, vedoucí pohřební služby.

Mapový portál města Chomutova gis.chomutov.cz je geografický informační systém s řadou projektů informujících o infrastruktuře a službách města jako je územní plán, mapa dopravních uzavírek, spádovost škol či volebních okrsků, systému parkování a mnoho dalšího.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video