Klub přátel Tengenenge pomáhá v Zimbabwe

Redakce 2023-03-16 17:12:40

Černochov - Klub přátel Tengenenge existuje jíž od roku 2010 a sídlí v Černochově. ,,Tam se také konala 4. března výroční schůze klubu, která kromě a kromě zhodnocení roku 2022 řešila plán aktivit na tento rok, s cílem udržet desítku zimbabwských dětí (včetně středoškoláků) na jejich školách a dál zabezpečit plat učitelce místní školky, která učí děti anglicky,“ přiblížila předsedkyně klubu Marie Imbrová.


V uplynulém roce měl Klub přátel Tengenenge více jak 50 individuálních dárců, z nichž 34 obdrželi potvrzení o daru a jejich příspěvky tvořily cca 80 % všech příjmů klubu. Zbytek financí získal klub svou účastí na předvelikonoční tržnici na Peruci, během afrického víkendu ve Dvoře Králové, prezentací v ZOO Dvorec a účastí na Holubových Holicích. V průběhu roku uspořádal přednášky v ZŠ Mšené lázně a dalších dvou ZŠ na Děčínsku a také v Černčicích.

Drobným příspěvkem byl pak prodej afrických klíčenek v kavárně Art-n-Coffee v Praze. Jako u každého neziskového spolku jsou příjmy tvořeny především finančními dary jednotlivců na účet 2390465389/0800, dále dobrovolným vstupným na přednáškách o Africe a potom výtěžkem z různých charitativních akcí.

Jen tak mohl klub do Tengenenge postupně odeslat (třikrát osobně a jednou přes Western Union) celkem 10 273 USD, což je sice úctyhodná částka, nicméně s přihlédnutím k inflaci v Zimbabwe (oficiální roční inflace za rok 2022 činila 285 procenta) to stačilo jen na pokrytí školného a potřeb již podporovaných dětí a udržení platu učitelky ve školce v plné výši jen do konce roku.

,,Neumožnilo nám to jinak vytvořit si rezervu na rok 2023. V tomto roce se budeme snažit rozšířit nejen naše každoroční aktivity, ale uspořádáme i internetovou aukci, zapojíme se do akcí na Lounsku a hlavně se budeme snažit získat další instituce ke spolupráci. Rosteme s našimi dětmi v Tengenenge a doufáme, že příští rok některé z nich složí jako první maturitu. Pokud budete mít zájem získat další informace, podívejte se na tengenenge.cz nebo kontaktujte předsedkyni klubu Marii Imbrovou marie.imbrova@post.cz,“ dodala. (mi)


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video