Klub přátel Tengenenge pomáhá v Zimbabwe

Redakce 2023-03-16 17:12:40

Černochov - Klub přátel Tengenenge existuje jíž od roku 2010 a sídlí v Černochově. ,,Tam se také konala 4. března výroční schůze klubu, která kromě a kromě zhodnocení roku 2022 řešila plán aktivit na tento rok, s cílem udržet desítku zimbabwských dětí (včetně středoškoláků) na jejich školách a dál zabezpečit plat učitelce místní školky, která učí děti anglicky,“ přiblížila předsedkyně klubu Marie Imbrová.


V uplynulém roce měl Klub přátel Tengenenge více jak 50 individuálních dárců, z nichž 34 obdrželi potvrzení o daru a jejich příspěvky tvořily cca 80 % všech příjmů klubu. Zbytek financí získal klub svou účastí na předvelikonoční tržnici na Peruci, během afrického víkendu ve Dvoře Králové, prezentací v ZOO Dvorec a účastí na Holubových Holicích. V průběhu roku uspořádal přednášky v ZŠ Mšené lázně a dalších dvou ZŠ na Děčínsku a také v Černčicích.

Drobným příspěvkem byl pak prodej afrických klíčenek v kavárně Art-n-Coffee v Praze. Jako u každého neziskového spolku jsou příjmy tvořeny především finančními dary jednotlivců na účet 2390465389/0800, dále dobrovolným vstupným na přednáškách o Africe a potom výtěžkem z různých charitativních akcí.

Jen tak mohl klub do Tengenenge postupně odeslat (třikrát osobně a jednou přes Western Union) celkem 10 273 USD, což je sice úctyhodná částka, nicméně s přihlédnutím k inflaci v Zimbabwe (oficiální roční inflace za rok 2022 činila 285 procenta) to stačilo jen na pokrytí školného a potřeb již podporovaných dětí a udržení platu učitelky ve školce v plné výši jen do konce roku.

,,Neumožnilo nám to jinak vytvořit si rezervu na rok 2023. V tomto roce se budeme snažit rozšířit nejen naše každoroční aktivity, ale uspořádáme i internetovou aukci, zapojíme se do akcí na Lounsku a hlavně se budeme snažit získat další instituce ke spolupráci. Rosteme s našimi dětmi v Tengenenge a doufáme, že příští rok některé z nich složí jako první maturitu. Pokud budete mít zájem získat další informace, podívejte se na tengenenge.cz nebo kontaktujte předsedkyni klubu Marii Imbrovou marie.imbrova@post.cz,“ dodala. (mi)


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video