Připravují vítání, gratulují jubilantům

Alla Želinská 2023-04-04 10:00:00

Komise péče o občany v Podbořanech loni přála téměř 400 oslavencům.

Podbořany - Přání jubilantům s trvalým pobytem ve městě a městských částech a vítání nových občánků – to jsou dva hlavní úkoly, jež plní komise péče o občany, která je jmenována Radou města Podbořany. Úkoly příjemné a radostné pro všechny.

Komise se schází každý měsíc, aby připravila roznášení balíčků jubilantům na příští měsíc. V současné době má komise 11 členek, tajemnicí je Simona Gaschová a dlouholetou předsedkyní komise je Dagmar Pištěková.

„Balíčky pro tato výročí již několik let připravují a balí šikovné prodavačky v obchodním domě COOP Jednota (Rubín) Podbořany na náměstí. Za rok 2022 naše členky roznesly 374 balíčků jubilantům ve věku 70, 75, 80 a více let. Nejvíce narozených bylo v měsíci březnu, a to celkem 42. Tyto návštěvy bývají příležitostí nejen k vlastnímu přání a předání balíčků, ale také k přátelskému setkání a popovídání. Je jistě pěkné, že město nezapomíná na své starší spoluobčany, kteří zde mnohdy po dlouhá léta žili, pracovali a podíleli se na jeho životě,“ říká předsedkyně komise.

Přivítání nově narozených občánků města Podbořany a městských částí komise organizuje zpravidla čtyřikrát do roka, vždy podle počtu narozených dětí. „V loňském roce bylo pozváno 75 dětí, z toho 38 chlapců a 37 dívek, avšak všichni pozvaní rodiče s dětmi se z různých důvodů nedostavili a přivítáno a zapsáno tak bylo 52 dětí. Děti jsou obdarovány dětskými soupravami a pamětním listem, klienti podbořanského Domova pro seniory nové generaci věnují vlastnoručně pletené ponožky. Maminky pak dostanou květiny a rodiče se podepíší do Pamětní knihy města Podbořan,“ přiblížila tajemnice. Každé vítání zpestřují svým vystoupením děti z místních mateřských školek, které se v účinkování střídají, hudebně atmosféru podbarvuje Jan Mour. Tradiční ceremoniál se setkává s milým přijetím nejen u rodičů, ale i prarodičů a členů širší rodiny, kteří se obřadu zpravidla účastní.

V letošním roce je první vítání občánků v Podbořanech naplánováno na sobotu 22. dubna od 13 a 13.30 hodin a pozvána budou miminka narozená v měsících říjnu až prosinci 2022.

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video