V Chomutově festival Otevřeno nabízí hudbu i divadlo

Redakce 2023-06-02 11:58:36

Tradiční chomutovský festival otevřený všem žánrům a otevírající nové kulturní obzory nabídne v první půli června nekonvenční směs uměleckých zážitků určených dětem i dospělým. Multižánrový festival Otevřeno probíhá na různých místech města Chomutova s výjimkou roku 2020 každoročně od roku 2004. Letos jej v městském parku, na Hřebíkárně a ve svém atriu pořádají Chomutovská knihovna, Hřebíkárna a Základní umělecká škola T. G. Masaryka.

18. ročník festivalu zahájí v pátek 2. června v rámci mnohaleté spolupráce žáci a hosté Základní umělecké školy T. G. Masaryka v Chomutově. Muzikálové vystoupení Mamma Mia! protknuté melodiemi skupiny ABBA začne ve 21:30 v městském parku.

V úterý 7. června se v atriu Chomutovské knihovny představí Rytíři. Loutkoví hrdinové divadla Toy Machine tam od 16 hodin prožijí dobrodružství plné napětí a humoru. Příběh inspirovaný Legendou o sv. Jiřím zaujme i ty nejmladší diváky a pobaví jejich doprovod.

Následující den, ve středu 8. června, zavítá do atria jezuitského areálu přední český překladatel Shakespearova díla profesor Martin Hilský. Setkání nazvané Tak trochu sváteční shakespearovská pošta přiblíží od 17 hodin Shakespearovy Sonety o lásce, smrti a čase v kontextu anglické a evropské renesance.

Ve čtvrtek 9. června bude od 10 hodin atrium patřit Kejklíři Vojtovi, který do Chomutova přiveze pohádkovou komedii vycházející z tradice jarmarečních divadelníků. Pohádka Kouzelná kulička, aneb jak Vojta k šikovnosti přišel v sobě spojuje loutkoherectví s činohrou, artistickými a kejklířskými prvky a živou hudbou.

Ústředním programem Otevřena bude hudebně-performanční víkend v městském parku 10. a 11. června. Páteční večer zahájí za DJským pultem v 19:30 Tea Jay Ivo neboli Ivo Pospíšil, jedna z nejvýznamnějších postav českého předrevolučního undergroundu spjatá se skupinami The Plastic People of the Universe či Garáž. Poté zahrají Tribe Territory, live jam band projekt v současnosti zaměřený především na akusticko-elektronickou world music, a od 21:30 uvedou Blackout Paradox svou tanečně akrobatickou show Shamaniac, představení volně inspirované šamanismem a mystikou nabízející jedinečný vizuální zážitek.

Sobotní program začne ve 14:00 loutkovým divadlem Před branou a jeho pohádkou O třech čunících. Ve 14:45 vystoupí litvínovský písničkář a kytarista Xavier Baumaxa, který svůj styl definuje jako akustický crossover. Následovat bude alternativní post-rocková produkce ústecké skupiny Nauzea Orchestra, punková avantgarda v podání Už jsme doma a hudebně taneční show techno-popové Josefiny Dusk. Večer zakončí Skyline, uznávaná pražská kapela balancující na hraně elektroniky, breakbeatu a popu, jež letos slaví 25 let svého působení.

Závěr festivalu proběhne v punk-rockovém stylu na Hřebíkárně. V sobotu 17. června tam od 15:30 zahrají formace Totální nasazení, E!E, Znouzectnost, Volant a Dilema in Cinema.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video