Nech brouka žít. Technické staví budky hmyzu

Redakce 2023-06-05 19:10:17

Chomutov – Technické služby města Chomutova se rozhodly podporovat druhovou rozmanitost ve městě instalací tak zvaných hmyzích hotelů. V Chomutově se nacházejí již tři a cílem technických služeb je každý rok vytvořit alespoň jedno další. Díky broukovištím se v Chomutově nachází i chráněné druhy hmyzu.

Smyslem broukoviště je poskytnout chráněný prostor různým organismům, především hmyzu. V podstatě se stavba broukoviště skládá ze skupiny větších i menších kmenů mrtvého dřeva, které jsou nastojato zapuštěné do země.

“Jedná se o moderní trend, díky kterému je možné přiblížit přírodu lidem do města. Zároveň ale opravdu slouží hmyzu, ten se v nich již zabydlel a v některých případech se úspěšně rozmnožuje,” uvedl Zbyněk Koblížek, ředitel Technických služeb města Chomutova.

Tak zvané hmyzí hotely se nacházejí na Štefánikově náměstí, v ulici Palackého pod Armabetonem a také v areálu technických služeb, kde vzniklo vůbec první broukoviště v Chomutově. „V našem první broukovišti, které se nachází v areálu technických služeb, se dokonce úspěšně množí chráněný nosorožík kapucínek, který patří k největším a nejkrásnějším broukům u nás,” komentuje Daniel Voborník, vedoucí provozovny veřejné zeleně.

Podobně jako broukoviště vyrábějí pracovníci technických služeb ptačí budky či krmítka, která se také instalují po městě. Za cíl si nyní kladou vytvořit každý další rok alespoň jedno nové broukoviště. Aktuálně je možné v nich pozorovat čmeláky, vosy, motýly, berušky nebo i včelky samotářky.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video