V nové hale v zóně u Klášterce se usadí německý Isolite

Redakce 2023-06-07 13:50:00

Klášterec - Krátce po zahájení výstavby přichází developer a spoluinvestor projektu Garbe Industrial Real Estate CEE a investor Progresus s oficiálním představením hlavního nájemce.

Tím bude německý gigant z automobilového segmentu, společnost Isolite, která uzavřela nájemní smlouvu na období deseti let. Isolite si pronajme více než 13 tisíc metrů čtverečních průmyslové haly a nabídne v regionu téměř tři sta nových kvalifikovaných pracovních míst. Půl roku před dokončením stavby je tak už 73 % pronajato a zbývajících 27 % kapacity haly je v poslední fázi jednání.

Představení hlavního nájemce se uskutečnilo ve středu 7. června v rámci slavnostního ceremoniálu přímo u probíhající stavby Garbe Park Chomutov II. Za developera

a spoluinvestora, společnost Garbe Industrial Real Estate CEE, se akce zúčastnil její Managing Director Martin Polák. Přítomný byl rovněž Lukáš Zrůst, spolumajitel skupiny Progresus, která je investorem projektu. Dále pak Dr. Stefan Brungs ze společnosti Isolite a starosta města Klášterec nad Ohří Štefan Drozd.

Společnost Isolite využije pronajaté prostory v Garbe Park Chomutov II k částečné relokaci svého výrobního závodu z německého Ludwigshafenu. Do České republiky tak přesune primárně výrobu určenou pro automobilový sektor a svou leteckou část výroby ponechá nadále v Německu. Firma s více než čtyřicetiletou historií působí kromě Německa také v USA, Jižní Koreji, Jižní Africe a Nizozemsku. V automotive odvětví se Isolite zabývá výrobou vysokoteplotních izolačních systémů pro komponenty následné úpravy výfukových plynů, jako jsou například výfukové potrubí, turbodmychadla či katalyzátory.

„Rok 2022 byl pro skupinu CERTINA dalším z významných let. Jeho výsledkem byl důležitý milník – rozhodnutí přesunout významnou část našich výrobních aktivit Isolite do Garbe Park Chomutov II. Díky tomuto přesunu vytvoříme na místě nové výrobní, skladovací

a kancelářské prostory, které se nacházejí v těsné blízkosti našich zákazníků, a snížíme tak uhlíkový dopad distribuční logistiky. Jedinečné přednosti České republiky a zejména nového pozemku v Klášterci nad Ohří jsou mimo jiné skvělá dostupnost s nespornými logistickými výhodami, rozvinutý trh a výborná infrastruktura. A v neposlední řadě vysoce kvalifikovaní a motivovaní čeští zaměstnanci,“ říká Dr. Stefan Brungs, generální ředitel společnosti Isolite, která je téměř ze dvou třetin nájemcem haly v Klášterci nad Ohří. „Jakmile bude závod fungovat na své provozní kapacity, nabídneme v regionu až 300 nových pracovních míst. Naše společnost představuje dlouhou tradici, spojující německé inženýrství s řemeslným uměním, a nyní je čas spojit nejlepší know-how Isolite a sílu České republiky jako nejsilnějšího a nejmocnějšího dodavatele pro německý a evropský automobilový průmysl,“ dodává Dr. Stefan Brungs.

Pro investora průmyslového areálu mezi Kláštercem nad Ohří a Chomutovem, českou investiční skupinu Progresus, je rychlé získání velkého nájemce potvrzením, že české komerční nemovitostí v oblasti logistiky a výroby mají i nadále vysoký potenciál zhodnocení. „Průmyslový areál Garbe Park Chomutov II je pro nás prvním projektem ve světě industriálních nemovitostí, o které jsme se loni rozhodli rozšířit naši úspěšnou realitní divizi.

Projekt stavěný v souladu s přísnými ESG standardy je pro nás odrazovým můstkem pro další spolupráci s renomovaným německým partnerem Garbe, kterou budeme nadále rozvíjet jak v tomto regionu, tak na dalších místech v České republice,” říká spoluzakladatel skupiny Progresus Lukáš Zrůst.

„Rádi plníme naše sliby a je naším potěšením, že díky velmi profesionální práci našich týmů se podařilo v tak krátké době koupit pozemek se stavebním povolením a během 3 měsíců zahájit výstavbu pro velkého nájemce ze sektoru automotive na období 10 let. Vidíme, že potenciál průmyslových areálů je stále obrovský, a to jak díky strategické poloze České republiky v srdci Evropy, tak s ohledem na požadavky nájemců, kteří stále častěji při výběru konkrétní nemovitosti zohledňují právě ESG parametry,“ říká Martin Polák, ředitel Garbe Industrial Real Estate pro střední a východní Evropu.

„Jsme potěšeni, že jsme měli možnost se společností Isolite spolupracovat na tak pro ně významném projektu, a to už od prvotní fáze výběru lokality ve střední a východní Evropě až po výběr vhodného developera a úspěšné uzavření nájemní smlouvy. Česká republika byla vybrána především díky blízkosti k jejich strategickým partnerům ze sektoru automotive

v Německu a kvalifikované pracovní síle,“ uvádí Vít Zdráhal, partner a vedoucí zastupování pronajímatelů a nájemců v industriálním týmu společnosti Cushman & Wakefield. „Projekt v Klášterci nad Ohří kompletně splňoval náročné požadavky společnosti Isolite na technickou specifikaci a udržitelnost budovy. Oceňujeme spolupráci se zástupci Garbe hlavně pro jejich flexibilitu a profesionalitu,“ doplňuje Lukáš Rumian, konzultant v industriálním týmu společnosti Cushman & Wakefield.

„Příchod silného a stabilního zaměstnavatele je pro každého starostu velkým přínosem. S vyšší a pestřejší nabídkou zaměstnání narůstá pochopitelně i zájem o bydlení v dané lokalitě a s příchodem Isolite budou mít obyvatelé Klášterce nad Ohří a přilehlých obcí další možnosti výběru,“ říká starosta Klášterce nad Ohří, Štefan Drozd. V posledních letech nám v regionu díky rozvoji logistických center a výrobních závodů významně narostla pracovní nabídka a Klášterec nad Ohří se tak stává pro lidi atraktivnější i díky své nabídce sportovního a kulturního vyžití a dostatkem míst ve školkách a školách,“ dodává na závěr Drozd.

V lokalitě mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří začala výstavba nového logistického areálu Garbe Park Chomutov II v dubnu 2023. Na pozemku o celkové výměře přes 45 tisíc metrů čtverečních vznikne do konce letošního roku moderní hala s užitnou plochou téměř 21 tisíc metrů čtverečních. Již oznámený nájemce, společnost Isolite, bude využívat 9186 metrů čtverečních pro výrobní účely. Dalších 2682 metrů čtverečních bude určeno pro skladovací prostory a kanceláře a sociální zázemí pro zaměstnance budou zabírat plochu 1238 metrů čtverečních.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video