Zámek hledá nového kastelána nebo kastelánku

Alla Želinská 2023-07-24 15:45:00

Správa zámku v Krásném Dvoře zažívá v posledních měsících určité personální změny. V současné době probíhá výběrové řízení na vedoucí správy památkového objektu – kastelána či kastelánku státního zámku Krásný Dvůr. Uzávěrka pro podání přihlášek byla do 19. července 2023 do 8 hodin.

„Od 1. července letošního roku je jmenován do funkce vedoucí správy památkového objektu Karel Bobek, a to do nástupu nového kastelána nebo kastelánky,“ upřesnil na náš dotaz Tomáš Pospíšil z Národního památkového ústavu. Karel Bobek, bývalý dlouholetý kastelán Státního zámku Kozel na Plzeňsku, už v roce 2018 po čtyřiceti letech práce na památkách odešel do penze. Dosavadní kastelánka Michaela Hofmanová, která tuto funkci zastávala patnáct let, od 1. července je správkyní depozitáře. „V současné době probíhají jednání s konkrétní osobou k obsazení pozice správkyně / správce depozitáře k 1. srpnu vzešlé z výběrového řízení,“ dodal T. Pospíšil.

Andrea Minaříková, správkyně depozitáře, která na krásnodvorském zámku pracovala patnáct let, před necelým půlrokem z pozice odešla. Důvodem byly podle neoficiálních informací mj. neshody s kastelánkou. Letos na konci února vyklidila svůj zámecký byt a odjela, vrátila se na Ostravsko, odkud pochází. 

Delší dobu návštěvníci zámku, ale i novináři se dozvídali o veškerých novinkách, akcích, životě na zámku od Šárky Kovaříkové, vedoucí návštěvního provozu, která mezitím loni uspěla ve výběrovém řízení a od 1. dubna 2023 je kastelánkou na státním zámku Mnichovo Hradiště. Na pozici pracovnice vztahů k veřejnosti na státním zámku Krásný Dvůr nyní je zaměstnána Iveta Panýrková, dříve vedoucí zámecké stáje. „Co se týče péče o zámecké koně, tyto úkony provádějí zaměstnanci správy,“ přiblížil Tomáš Pospíšil.

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video