Závěr června na podbořanské faře byl pestrý, v srpnu kostel rozezní Dvořákův festival

Alla Želinská 2023-07-31 13:40:00

Od října do června probíhala na podbořanské faře i tento školní rok výuka náboženství. Během ní jsou děti pod vedením pana faráře o. Alexandra Siudzika vedeny k modlitbě, rozlišování dobra a zla v životě, poznávají základy křesťanství a katolické víry naukově, ale také prostřednictvím soutěží, her, zpěvu a výtvarných aktivit.

Poslední hodina náboženství proběhla 22. června, kdy se společně rozloučili se školním rokem a děti již tradičně dostaly krásné odměny za celoroční snahu. Poslední červnovou neděli se pak konala poutní slavnost svatých apoštolů Petra a Pavla, po mši tradiční agape na farním dvoře. Velké poděkování patří farníkům, všichni se skvěle podíleli na organizaci i přípravě předprázdninového odpoledne pro všechny děti i dospělé z farnosti na farní zahradě.

Fara je otevřena všem lidem dobré vůle i během srpna, po domluvě s děkanem. V kostele se konají mše svaté každou neděli od 9 hodin a každý pátek v 18 hodin, první srpnovou sobotu v 11 hodin Mariánská mše svatá. V kapli na faře pak každou středu v 9:30 hodin. Již druhou srpnovou neděli v 18 hodin jste zváni do kostela sv. Petra a Pavla na 67. ročník Dvořákova festivalu v Podbořanech. Akce se koná pod záštitou starosty města Podbořany Radka Reindla a vystoupí Kalabis Quintet. Dámské dechové kvinteto vzniklo v roce 2012 na půdě Akademie múzických umění v Praze. Od svého založení posbíral Kalabis Quintet řadu ocenění. Jeho členky jsou orchestrálními hráčkami předních českých orchestrů. V roce 2021 kvinteto přijalo pozvání na nejvýznamnější český festival Pražské jaro. V podbořanském kostele zazní skladby Antonína Dvořáka, Luboše Sluky, Viktora Kalabise, Václava Trojana.

(Foto: A. Želinská, V. Bartakovicsová)

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video