Rozhovor s novým starostou Libočan Ivanem Teuberem: Chtěl bych, aby všichni táhli za jeden provaz

Veronika Salášková 2012-08-05 00:26:00

Libočany – Na zasedání zastupitelstva obce Libočany byl ve středu 18. července odvolán z funkce starosty Jiří Hudeček. Zastával ji třináct let. Pro jeho odvolání zvedli ruce čtyři ze sedmi zastupitelů. Novým starostou byl poté čtyřmi hlasy zvolen Ivan Teuber (41), libočanský rodák, který je členem zastupitelstva již druhé volební období. Zde vám s ním přinášíme krátký rozhovor.

Jak proběhlo převzetí funkce a úřadu starosty? Co nyní řešíte?
Předání úřadu začalo ve čtvrtek 19. a ukončeno bylo v pondělí 23. července. Probíhalo také během víkendových dní. Nyní se seznamuji se zákony a také s agendou místního úřadu. Ve čtvrtek 26. července přijel úředník Ministerstva vnitra, který mi poskytl metodickou pomoc a proškolení co se týká obecně závazných vyhlášek, vyhlášek, předpisů, jednacích řádů apod. Toto proškolení je pro všechny nové starosty bezplatné. Učený z nebe nespadl a tak sbírám informace i od okolních starostů a jen smekám před vstřícností všech oslovených. V první řadě se teď řeší bezodkladné záležitosti, aby nebyl narušen chod obce. Starosta je sice hlavou obce, ale o všech věcech rozhoduje stejně zastupitelstvo.
Odvolání bývalého starosty Jiřího Hudečka a Vaše zvolení do funkce rozvířilo veřejné mínění v obci. Část obyvatel se postavila proti a nesouhlasí a rozšiřuje po obci petici. Jaký je Váš postoj k této situaci?
Rozumím tomu, že obec je rozdělena na dva tábory, ať už je jeden větší či menší. Chápu také to, že každý má svou svobodnou volbu vyjádřit svůj souhlas nebo nesouhlas s tím, kdo je v čele obce. Ale občané si zvolili své zastupitelstvo, která odvolává a volí svého starostu. Nehrnul jsem se do pozice starosty, ale nastala situace, na které se usnesla většina zastupitelů, a bylo ji třeba řešit. O petici, která koluje po obci, jsem slyšel, nevím však o ní žádné konkrétní informace. Ze strany většiny zastupitelů není zájem o pošpiňování kohokoli a čehokoli. Máme zájem o nadále bezproblémový chod obce. Už pro jiné noviny jsem uvedl, a to nejen za většinu zastupitelů, že za uplynulé roky minulý starosta odvedl pro rozvoj Libočan hodně práce a patří mu za to veřejně poděkovat. Jako většina zastupitelů bychom obyvatelům obce chtěli ukázat vstřícný krok směrem k nim. Ať jsou to lidé, kteří nás podporují nebo ne. Chtěli bychom, aby všichni v obci táhli za jeden provaz.
Jaké máte plány do budoucna?
Uvidíme, co se dá za to krátké období stihnout. V každém případě budeme pokračovat v rekonstrukci části Bílé kozy. A dle finančních možností obce se zastupitelstvo bude snažit žádat o dotace na Bílou kozu, část kulturního domu, dětské hřiště a komunikace.
Děkuji Vám za rozhovor. Veronika Salášková

 

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video