Do Kadaně se jezdí rodit i z daleka, rodičky oceňují vlídný přístup

j.rodling 2023-10-04 14:14:43

Kadaň – V porodnici městské nemocnice v Kadani se každoročně narodí stovky dětí. Rodičky oceňují individuální přístup a neváhají sdílet zkušenosti s ostatními. V Kadani tak přivádějí děti na svět maminky z různých míst našeho i Karlovarského kraje. Obecně je kadaňská nemocnice na vzestupu, daří se jí získávat zaměstnance a rozšiřovat služby pacientům. O novinkách v porodnici jsme se bavili s ředitelem nemocnice Petrem Hossnerem.

Kadaň má vyhlášenou porodnici, která kdysi mezi prvními zaváděla nové trendy jako ubytování pro rodinu přímo v nemocnici, respektující přístup a další prvky. Spustili jste nové webové stránky prirozenyporod.com. Proč?

Nový web běží pár týdnů, a i tak už je hodně navštěvovaný. Je to další služba pro naše rodičky. Všechny informace spojené s porodem, ale i těhotenstvím a dobou po porodu, jsou na jednom místě. Nemocnice Kadaň má v posledních letech třetí největší porodnici v Ústeckém kraji, co se týká počtu porodů, rodí se tu více dětí než v Chomutově, Teplicích, Litoměřicích, Děčíně, což jsou větší města. Před námi jsou Ústí a Most.

Často k vám jezdí rodiče ze vzdálenějších míst.

Ročně máme osm set devět set porodů, z Kadaně jich je tak sto. Není problém k nám přijet z míst vzdálených padesát či sto kilometrů. Z Karlovarska, Ostrova, Ústí nad Labem.

Není to všechno, co děláme, abychom zlepšili podmínky pro naše maminky a jejich příbuzné. V době covidu jsme zrekonstruovali pokoje pro šestinedělky, vzniklo 24 pokojů hotelového typu s ledničkou, klimatizací, televizí, s vlastním sociálním zařízením a vybavením pro novorozence. Je zde možnost přistýlky pro partnera, nebo někoho, koho tam chce mít rodička s sebou. Pokoje jsou architektem navržené, z části vytapetované a dřevem obložené místnosti. Každý se může na ně podívat na našem webu.

Mohou si rodiče prohlédnout prostory dopředu? Co si mám představit pod dnem otevřených dveří?

Maminky, budoucí otcové, všichni, kdo chtějí vidět porodnici a pokoje, se mohou přijet podívat kdykoliv během dne. Pořádáme předporodní kurzy, které děláme i individuálně, což není běžné. U nás není nutná či potřebná takzvaná registrace, ale některé rodičky si jezdí vyřídit papíry dopředu. Ale zdůrazňuji, že u nás registrace nutná není.

Navíc každou první středu v měsíci na Dnu otevřených dveří jsou přítomné primářky gynekologicko-porodnického oddělení a dětského a dorosteneckého oddělení, které zodpoví všechny otázky, které vás napadnou, pobaví se o všem, co budoucí maminky zajímá. Řeší třeba praktické otázky, že mají přijet sto kilometrů, když začínají rodit. Rodička z Varů nebo Ústí přijede úplně bez problémů, do hodiny to není vůbec žádný problém.

Kdybych byl rodička, na co byste mě nalákal k vám do Kadaně?

To nejzákladnější je individuální přístup. Centrum aktivního porodu je v Kadani dvacet let, je to osvědčené, proto k nám chodí. Většina rodiček, když otěhotní, řeší, kde budou rodit. Přes sociální sítě zjišťují, kde se k nim chovají dobře, kde jsou ostatní spokojení. Samozřejmě k porodu patří i zázemí nemocnice, například kvalitní pediatrická péče. Ale hlavní je individuální přístup.

Kromě dítěte si novopečené maminky odnesou i dárkovou poukázku.

Ano, dáváme příspěvek 5 000 korun všem, kdo budou v Kadani rodit. Je to dárková poukázka, kterou je možné uplatnit přímo v nemocniční lékárně, rozdáváme je do konce letošního roku. Od ledna 2024 má vláda zvednout rodičovský příspěvek, chtěli jsme tak do té doby vyjít vstříc rodičkám. Poukázku mohou utratit najednou, nebo po tisícikorunových částkách.


Chcete se o porodnici v Kadani dozvědět víc? Každou první středu v měsíci se koná den otevřených dveří, kde vám všechno vysvětlí přímo primářky porodnického a dětského oddělení. Koukněte se na webové stránky prirozenyporod.com, kam se dostanete načtením tohoto QR kódu. 


Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video