Hasičům z koštické jednotky se rozzářily oči

Redakce 2023-10-08 14:32:00

Louny, Koštice - Pátek byl pro hasiče z jednotky dobrovolného sboru hasičů obce Koštice velkým dnem. Převzali Scanii od HZS ÚO Žatec.

Na stanici HZS v Lounech proběhlo předání Scania CAS 24 4x4, která byla ve stavu HZS Ústeckého kraje, ÚO Žatec od roku 2005. Dle slov předávajících se jedná o jedno z jejich nejbezpečnějších a nejspolehlivějších vozů a jen velmi těžko se s ní loučí, ale klíčky předali s velkou radostí a vědomím, že bude koštickým hasičům dobře sloužit dalších několik, možná i desítek let.

,,Pro koštické hasiče je svátek, dostat takové auto. Já už něco pamatuji, a když jsme v roce 1975 dostali od armády Trambuse, měli jsme stejně velkou radost a to už uplynulo skoro padesát let. Dnes, když přebíráme tuto překrásnou Scanii, budeme si jí opravdu vážit a doufám, že bude klukům z jednotky sloužit stejně tak dobře, jako sloužila hasičům z ÚO Žatec,“ vyjádřil své pocity starosta Krajského sdružení hasičů ČMS Jiří Henc, jehož domovinou jsou právě Koštice.

Klíčky od vozu převzal od mjr. Jakuba Vlčka, zástupce ředitele ÚO Žatec sta-rosta obce Koštice Vladimír Jaroš a byl plný dojmů. ,,V prvé řadě bych chtěl poděkovat HZS Ústeckého kraje za tento dar, kterým se splnil sen celé generace místních koštických hasičů. Chtěl bych jim tímto popřát, aby jim auto sloužilo k jejich spokojenosti, a aby sloužilo hlavně bez nehod a spolehlivě. Jsem rád, že toto auto v Koš-ticích bude, protože se za poslední rok ohromně zvýšil počet výjezdů místní jednotky a z toho důvodu si myslím, že je tento dar opravdu oprávněný a bude sloužit tam, kde je potřeba.“

Starosta obce následně předal klíčky veliteli jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Koštice Stanislavovi Fryčovi. Ten převzal klíčky s poděkováním za předání starší, byť pro něj nové Scanie. Jednotka má velkou radost, protože její technika je stále starší, a proto si váží vozu, který je spolehlivý a nečekají je s ním žádné obtíže. (sok)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video