Napsali jste nám: Mimořádný koncert v Lounech

Redakce 2023-10-14 08:08:00

Během slavnostního koncertu v neděli 17. září zažily Louny jedinečnou a velkolepou hudební událost věnovanou výročí posvěcení Chrámu Sv. Mikuláše.

 Během koncertu zazněla díla českých hudebních velikánů z období romantismu v podání dvou sborů (Pěveckého sboru HARMONIE a Hornického pěveckého sboru Kladno) doprovázených symfonickým orchestrem. Sólové části skvěle zazpívali sólisté Národního divadla Petra Nôtová a Jiří Sulženko. Více než stovka hudebníků rozezněla nádherný prostor chrámu a ohromila posluchače, jimiž byl kostel zcela zaplněn. Tento úžasný projekt vymyslela, ale také celou akci dokonale zorganizovala Kateřina Štolová, členka obou pěveckých sborů, které se na koncertu spojily v jeden. Velké poděkování patří všem hudebníkům, zpěvákům, sólistům a sbormistrům, ale i Městu Louny a sponzorům, bez jejichž finančního přispění by se koncert nemohl konat. Tohle zkrátka stálo za to a Louny mají opět na co vzpomínat!

       text: Kateřina Kotková, foto: archiv sboru

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video