Jak se píše o válce. Adéla Knapová vyprávěla v Lubenci

Alla Želinská 2023-10-25 15:15:00

Jak se píše o válce je název další ze série přednášek, která proběhla v Lubenci v pátek 20. října od 18 hodin v informačním centru obecního úřadu. Se svými zážitky nejen z Ukrajiny se přijela svěřit spisovatelka a kmenová reportérka týdeníku Reflex Adéla Knapová.

Na Ukrajinu se vydala vlastním autem jen několik hodin poté, co tuto zemi Rusko vojensky napadlo. V knize, která v letošním roce vyšla, popisuje své zážitky, které jsou strhující směsí publicistiky, výsostně krásné literatury a intimního deníku. Na Ukrajině Adéla Knapová nebyla zdaleka poprvé a z další cesty do této země se vrátila v řádu dní před přednáškou, takže se podělila o své nejčerstvější dojmy a zážitky.     

Přednášku pořádal spolek SOS Lubenec. V lubeneckém informačním centru Adéla Knapová vyprávěla nejen o své nejnovější knize, která je o cestě do válečné Ukrajiny, ale hlavně o současné situaci v této zemi, především v Charkově, ze kterého se vrátila před několika týdny. Na závěr pak odpovídala na četné dotazy, týkající se mimo jiné i budoucnosti této válkou ohrožené země a možností mírových jednání.

Foto: Libor Michalec

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video