Napsali jste nám: Díky za Univerzitu třetího věku v Podbořanech

Alla Želinská 2023-10-27 12:20:00

Komu tedy děkuji? Hlavně vedoucí Infocentra Podbořany Haně Oktábcové, že se jí podařilo tento moderní typ vzdělávání dostat do našeho regionu.

Osobně se po celý život nebráním jakémukoliv vzdělávání, moc jsem si přála, vyzkoušet i tento typ. Ale vždy jsem četla, že probíhá v Lounech či Žatci.

Nyní jsme dostali možnost zúčastnit se této formy výuky i u nás na Podbořansku. Byla nabídnuta dvě témata. Cestování a Etika. Na první sezení se dostavilo 17 zájemců, což mně velmi potěšilo. Na zahájení semestru musí být totiž nejméně čtyři posluchači. To bylo k tématu Cestování. Na Etiku přišlo víc zájemců. Ale na další hodinu Cestování se účast kriticky snížila.

Kladu si tedy otázku, proč se tak stalo? Poplatek za semestr 400 Kč určitě nebyl příčinou, tedy snad přednáška nezaujala? Ne-řekla bych. Možná to byla jen zvědavost bez hlubšího zájmu.

Já osobně preferuji možnost provětrat své mozkové závity. Myslím, že je to pro naši generaci velmi nutné. Taky mám radost, že mám zase nové spolužáky. Kontakt s lidmi, kteří mají podobný zájem jako vy, je osvěžující. Pocítila jsem uspokojení nad svým prvním splněným testem. Trochu jako návrat do školních let. Netrpělivě proto očekávám, kolik studentů přijde na druhou přednášku Etiky v úterý. Doufám, že ti spolužáci vydrží, získané vědomosti využijí ve svůj prospěch, třeba jen při luštění křížovek, ale určitě nás všechny obohatí.

Přeji nám tedy trpělivost, vytrvalost a taky zdraví, což je v našem věku taky velmi důležité, abychom mohli řádně studovat.

Libuše Moravčíková, seniorka z Vroutku

Přednášky v rámci U3V se konají každé úterý, ob týden etika, cestování. 

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video