Studenti se budou učit pěstovat v moderním skleníku

Redakce 2023-11-03 06:57:00

Chomutovsko - Střední škola technická, gastronomická a automobilní v Chomutově má nový moderní skleník. Sloužit bude pro výuku zahradnických oborů. Jeho provoz zahájili společně v Jirkově krajští radní Jindra Zalabáková a Tomáš Rieger.

Skleník je součástí střediska Jirkov a sloužit bude převážně výuce učebních oborů zahradnická výroba, zahradnické práce, zahradník a zemědělec - farmář. Žáci se v něm naučí pěstování rostlin a zeleniny, pikýrování a přesazování výpěstků, roubování i ochraně rostlin.

V budoucnu by skleník mohl sloužit také k výuce alternativních metod pěstování, například hydroponie. Žáci se díky novému skleníku seznámí také s vybavením, se kterým se jako absolventi školy setkají v provozech, ať už v oblasti topení, větrání, stínění či úpravy vlhkosti prostředí. Součástí nové stavby jsou také dva menší domky, ve kterých bude umístěna přípravna a prodejna květin a vazeb, a parkoviště pro zákazníky.

Slavnostním zahájením provozu skleníku ve středisku Jirkov byla završena další úspěšná investiční akce Ústeckého kraje, jejímž cílem byla revitalizace areálu pro výuku zahradnických oborů. Realizace vyšla Ústecký kraj na bezmála 47 milionů korun, z toho stavební práce stály téměř 45 milionů korun.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video