Obnova městského hřbitova. Město už má v rukou studii

Hedvika Mašková 2023-11-07 10:32:00

Městský hřbitov v Žatci, konkrétně vstupní prostor a kostel, postrádají řád a koncepci a nevytváří tak důstojný vzhled. Město má však v plánu dané věci opravit. A nejen to. V budoucnu dojde ke komplexní obnově hřbitova - prostorového využití, kaple, vstupního prostoru, zeleně, mobiliáře a dalších částí. Na světě už je očekávaná studie.

,,Návrh obnovuje původní symetrickou kompozici se dvěma branami. Počítá s ponecháním vzrostlých listnatých stromů, jehličnaté stromy a také některé keře jsou navrženy k odstranění. Podél hran nově navržených zpevněných ploch jsou navrženy nové stromy. Studie předkládá také koncept návrhu na výměnu pozemků s majitelem kamenictví při zachování stávající výměry pozemku. Studie také předpokládá opravu a obnovu kaple bez blíže specifikovaného způsobu využití,” píše se ve studii, kterou navrhl architekt Eduard Sojka.

Studie hřbitova představuje rovněž návrh stavebních úprav domu správy a zcela novu moderně pojatou podobu kolumbárií. 

,,Studii vzala rada města na vědomí. Také byla představen členům Komise architektury a zastupitelům. Dále je potřeba zpracovat projektovou dokumentaci ve stupni ke stavebnímu povolení a prováděcí dokumentaci. Poté bude znám také rozpočet celé investice. Na příští rok nárokuji finanční prostředky do investičního plánu na právě projektovou přípravu," přiblížila další kroky vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video