Hlavní cesta v zooparku se hodně změní

Redakce 2023-11-22 10:44:33

Chomutov - Široká mlatová cesta, dřevěné stoly a lavičky, jednoduché herní prvky a spousta nové květinové výsadby. Chomutovský zoopark se rozhodl rozšířit jednu z nejrušnějších návštěvnických tras a vybuduje podél ní přírodní relaxační zónu. Dokončená by měla být ještě během listopadu.

Řeč je o cestě ve spodní části areálu, od zastávky Safari expresu směrem k dětské zoo. „Je to jedna z nejfrekventovanějších cest v zooparku, nachází se tu i obchod se suvenýry, stánek s občerstvením, kromě toho je poblíž zastávka obou našich jízdních souprav,“ vysvětluje ředitelka zooparku Věra Fryčová, proč si právě tato trasa zaslouží zásadnější proměnu.

Hlavní asfaltová cesta zůstane zachovaná, podél ní však vzniknou široké mlatové chodníky s odpočinkovými místy a zajímavými zahradními prvky. Podobu budoucí promenády navrhla pro zoopark zahradní architektka Kristýna Konopíková. „Její vizualizace nás uchvátily. Už teď se těšíme, co na výsledek budou říkat návštěvníci,“ dodává ředitelka.

Jak sama architektka prozradila, navrženou podobu promenády měla v hlavě skoro okamžitě. „Jakmile jsem se na to místo postavila, dýchlo to na mě,“ potvrdila s úsměvem autorka. „Ta cesta přímo vybízela k tomu vytvořit zde otevřený prostor, kde je možnost se volně procházet, kdekoli se posadit se nebo si hrát.“

Všechny prvky na promenádě jsou jednoduché a z přírodních materiálů. „Zoopark bude díky tomu soběstačný při údržbě či opravách, případně bude moci jednotlivé prvky doplňovat, a to třeba i do jiných částí areálu,“ vysvětluje svůj záměr architektka Konopíková.

Práce na přeměně cesty už začaly, měly by trvat do konce listopadu. „Návštěvníkům se omlouváme za drobná omezení, která budou stavbu provázet, nicméně cesta bude po celou dobu průchozí, zavírat ji nebude nutné,“ doplnila ředitelka zooparku.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Truhlář - Výroba nábytku, Jimlín

Podmínkou vyučení v oboru.
Tel.: 731 118 374
WWW: https://nabytek-malik.cz/


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Ročov

Předpokládaný nástup 1. 9. 2024; přihlášky nejpozději do 25.3. do 12.00 hod. Všechny informace najdete na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: 606 657 663
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Farmaceut - Nemocnice Žatec

Základní mzda až 90.000 Kč; náborový a stabilizační příspěvek 500.000 Kč; 13. a 14. plat; odměny ve vazbě na hospodářské výsledky; káva v ředitelně jako bonus?
Tel.: +420 414 110 115
WWW: http://www.nemzatec.cz/
E-mail: asistentka@nemzatec.cz


Radiologický asistent - Nemocnice Žatec

Základní mzda až 50.000 Kč; náborový a stabilizační příspěvek 350.000 Kč; 13. a 14. plat; odměny ve vazbě na hospodářské výsledky; plus 3-4 denní a 1 víkendová služba (400/450 Kč za hodinu)
Tel.: +420 414 110 115
WWW: http://www.nemzatec.cz/
E-mail: asistentka@nemzatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video