Hnusná fasáda Aquasvěta se opravuje

2023-11-25 07:10:00

Chomutov - Kolem Aquasvěta v Chomutově vyrostlo lešení, dělníci se pustili do opravy fasády.

Ta se odchlipovala, bobtnala, praskala a opadávala, a to i v důsledku vysoké vlhkosti, která se po fasádu dostává z bazénu.

Veřejnou zakázku vyhrála klášterecká společnost, která má fasádu za 17,1 milionu korun udělat. Cílem oprav je snížení energetické náročnosti objektu. Podle smlouvy půjde zateplovací systém dolů na vybraných částech bazénového komplexu a nahradí ho nový fasádní větrací systém s mechanicky kotvenou tepelnou izolací s obkladem z plechových kazet. Mezi zdí a panely má být škvíra, kterou to bude profukovat, takže by se měl snížit problém s vlhkostí.

Novou fasádu zaplatí Chomutov ze svého rozpočtu, podle dřívějšího sdělení města bude náklady pravděpodobně vymáhat po původním zhotovitelovi stavby, není však zřejmé, jestli město s nároky uspěje.

Práce by měly být dokončené na jaře roku 2024. Otevírací doba Aquasvěta se kvůli opravám měnit nebude. Návštěvníci tedy nebudou nijak omezeni rekonstrukcí.

Chomutovský Aquasvět se potýká s problémy od počátku výstavby a i v provozu. Město muselo například nechat vybourat podlahy, protože tam nebyla správně udělaná izolace. Letos také muselo zaplatit 70 milionů korun za podezřelé výběrové řízení na výběr stavební firmy, která akvapark stavěla.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video