David Dinda rezignoval i na post zastupitele, náměstka zvolí asi v prosinci

j.rodling 2023-11-30 11:39:12

Chomutov - Dosavadní náměstek města Chomutova složil i mandát zastupitele. Stalo se tak kvůli trestnímu stíhání.

Avizované se stalo skutkem. David Dinda (Nový sever) složil všechny politické funkce. Na konci října se vzdal pozice náměstka primátora a radního, na listopadovém zastupitelstvu uvedl, že se k 1. prosinci vzdá i mandátu zastupitele.

Důvodem je trestní stíhání. Dinda čelí podezření, že v roce 2016, kdy se schvalovala dotace pro hokejový klub Piráti Chomutov, pro nějž tehdy pracoval, jako zastupitel porušil zákon. Policie nechce kvůli probíhajícímu vyšetřování poskytovat žádné informace. David Dinda sice případ komentoval na zastupitelstvu, ale do podrobností se kvůli vyšetřování nepouštěl. Mimo jiné uvedl, že údajně policie rozporuje tvrzení v jednom z několika čestných prohlášení, která žádost o dotaci doprovázela. „Trestného činu jsem se měl dopustit tak, že jsem při projednávání žádosti o dotace sportovní organizace neoznačil jedno z několika formálních čestných prohlášení jednoho z žadatelů za nepravdivé,“ uvedl na zastupitelstvu. Od počátku případu Dinda říká, že nic protizákonného nespáchal a vinu odmítá.

Po odstoupení Davida Dindy z místa zastupitele na jeho místo může nastoupit někdo další z kandidátky Nového severu. Prvním náhradníkem dle výsledků voleb je Milan Štefanov.

Nový náměstek se na listopadovém zastupitelstvu nevolil. Primátor Marek Hrabáč uvedl, že se návrhy na nového náměstka dají očekávat na prosincovém zasedání, které bude 16. prosince. Podle několika zdrojů Nástupu se náměstkem nestane nikdo z Nového severu, ale dosavadní zastupitel za ANO Milan Petrilák. ANO, které vyhrálo volby a má nejvíce zastupitelů, by tak mělo primátora a náměstka, Nový sever namísto dvou náměstků jen jednoho. 

Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video