Nevyhazujte nábytek, darujte

Alla Želinská 2024-01-02 12:40:00

Věděli jste, že existuje Nábytková banka Ústeckého kraje? Spolek s tímto názvem vznikl v roce 2023 a jeho posláním je poskytování nábytku a dalšího vybavení domácnosti lidem v nepříznivé sociální situaci skrze partnerské organizace – sociální služby, sociální odbory měst či jiné organizace, které osoby v nouzi podporují.

Svým fungováním Nábytková banka omezuje vznik odpadu a dává použitým věcem nové uplatnění v rámci charitativní činnosti. „Dárcem nábytku může být fyzická či právnická osoba a pro nábytek si rádi dojedeme nebo po telefonické dohodě přivezete. Děkujeme, že pomáháte,“ říká koordinátorka Natálie Sucháčková z Nábytkové banky Ústeckého kraje.

Jak vlastně to probíhá? V případě zájmu o darování nábytku jeho majitel kontaktuje koordinátorku pro příjem a výdej nábytku. „Já se s ním domluvím, že když má možnost, doveze nábytek k nám do Žatce do skladu. Ovšem ve většině případů darující takovou možnost nemají, naplánujeme tedy termín, kdy náš řidič a skladníci pro nábytek zdarma zajedou a vyzvednou přímo u dotyčného. Nejprve musíme zjistit, v jakém stavu nábytek je. Nejsme sběrný dvůr. Nábytek nemusí být nový, ale funkční a použitelný dále.

Poté reaguji na žádosti od našich partnerů (sociální služby, odbory, města, obce) a nábytek předáváme klientům, kteří potřebují tuto pomoc. Tím se snažíme omezit plýtvání použitým nábytkem, drobným vybavením pro domácnost a omezit vznik komunálního odpadu,” vy-světlila Natálie Sucháčková.

Po vánoční pauze se Nábytková banka po Novém roce se opět otevřela. Příjem a výdej nábytku je nutné předem telefonicky dohodnout na čísle 721 084 991.

Více informací naleznete na nbuk.cz.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video