Hokejové mladíky vedl ke medaili kadaňský odchovanec Jiří Kulich

Redakce 2024-01-05 23:47:29

Kadaň, Švédsko - Možná jste taky sledovali mistrovství světa v hokeji juniorů, kde se dařilo i české reprezentaci. Ve čtvrtfinále Češi porazili silnou Kanadu, po porážce v semifinále si spravili chuť v boji o třetí místo, kde po neuvěřitelném obratu slavili vítězství.

K úspěšné cestě přispěl i kapitán týmu Jiří Kulich, který pochází z Kadaně a je kadaňským hokejovým odchovancem.

Devatenáctiletý hokejista loni s českými juniory vybojoval stříbro. Padli až ve finále právě s Kanadou. Nyní získali pro bronz, pro Kulicha to bylo poslední mistrovství mezi mladými hráči.

Šikovný centr sbíral velké množství bodů už v mládežnických kategoriích. Dospělý hokej okusil poprvé v 16 letech. V prvoligové Kadani vstřelil za deset zápasů tři góly, osm startů pak posbíral i v české nejvyšší soutěži. V sedmnácti letech už si dokázal vybojovat v extraligových Karlových Varech pevné místo v sestavě, když většinu sezony nastupoval na centru druhého útoku. V několika zápasech si to pak zkusil i v jejich elitní formaci.

Mladíka si začali všímat i zámořští skauti. Klíčový okamžik v kariéře zaznamenal, když si ho v draftu 2022 jako celkově 28. vybrali Buffalo Sabres, kteří s ním podepsali tříletou smlouvu. Zatím v NHL sehrál jediné utkání, ale nabírá zkušenosti na farmě.

Pokud mladíkovi výkony vydrží, může si zahrát i za seniorskou reprezentaci. Má také reálnou šanci, že se prosadí v nejlepší hokejové lize. (r)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video