Lounské vábení začíná. Láká na lampiony, ohňostroj i Wohnouty

Redakce 2012-08-17 00:03:00

Louny – Ode dneška až do neděle proběhnou oblíbené kulturně-zábavné městské slavnosti LETNÍ LOUNSKÉ VÁBENÍ. Tradičně jsou lounské oslavy rozděleny do tří dnů. Slavnostní zahájení proběhne dnes, tedy v pátek v 18 hodin na hlavní hudební scéně, na Mírovém náměstí v Lounech. Akci zahájí starosta města Radovan Šabata společně se svými protějšky ze zahraničních partnerských měst. Hlavním hudebním lákadlem bude skupina Wohnout, která se představí od 22.30 hod. a bezesporu oblíbený lampiónový průvod, zakončený slavnostním ohňostrojem u řeky Ohře.

V sobotu, v pravé poledne, je naplánován start závodu dračích lodí na řece Ohři u veslařského klubu. Každým rokem se zvyšuje účast jak z řad posádek, tak z řad diváků, kteří aplaudují a fandí z okolního prostředí veslařského klubu. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších událostí v programu slavností a nejinak tomu bude jistě i letos.
Večer se pak návštěvníci mohou těšit na účastnici poslední řady Superstar Alžbětu Kolečkářovou a skupinu Gipsy.cz, kteří vystoupí na hlavní hudební scéně. Na rockové scéně, která se letos uskuteční v areálu restaurace Stromovka, se představí skupiny Krausberry a Abraxas a další. Na tradiční folk & country scéně, v amfiteátru lounského výstaviště, vystoupí mimo jiné Ivan Mládek & Banjoband.
Vrcholem sobotního programu je Oslava řeky Ohře – kulturní program na řece Ohři osvětlený loučemi a lampiony.
V neděli se soustředí program především na výstaviště – rybářské závody, tradiční voříškiáda, fotbalový turnaj, další sportovní utkání. Ve 14.00 se představí D. A. Bezevšeho a Roman Skamene v divadelní hře o událostech roku 1813. Snad se v letošním ročníku podaří akce vypouštění nebeských luceren, která bohužel byla minulý rok kvůli nepřízni počasí zrušena. Poté co přítomní v 21.00 hod. vypustí lucerničky do nebes, se uskuteční poslední představení letošního 9. ročníku Letního lounského vábení a to filmové ztvárnění muzikálu Vlasy v amfiteátru lounského výstaviště. Po celou dobu konání Letního lounského vábení budou otevřeny historické uličky okolo chrámu sv. Mikuláše a spodní část Katovské uličky. Podrobný program naleznete na oficiálních webových stránkách této akce – www.lounskevabeni.cz

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video