Kříž se na morový sloup na náměstí Svobody vrátí na jaře

Hedvika Mašková 2024-02-06 13:45:00

Všímaví kolemjdoucí zajisté zaznamenali, že na vrcholu morového sloupu na náměstí Svobody v Žatci chybí již dva měsíce kříž. Ten byl vlivem silného větru nakloněn a kvůli bezpečnosti sundán. Po sejmutí se zjistilo, že stav kříže je na dílčí restaurování.

,,Vzniklou situaci jsme řešili s Vítem Honysem, který je vedoucím oddělení specialistů Národního památkového ústavu, územní odborné pracoviště v Ústí nad Labem. Stav kříže je na dílčí restaurování, které ovšem bude možné až za lepších klimatických podmínek pokročilého jara,” sdělila nám vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Mazánková a nadto doplnila: ,,Restaurování budeme řešit s panem Radomilem Šolcem, který sloup před cca dvaceti lety restauroval a jednou už na něm dělal obnovu hydrofobizace a drobnou údržbu, aby zpracoval záměr na částečné restaurování horní části sloupu včetně nové výdřevy vnitřku kříže a dílčích oprav poškozených prstů. Aktuálně je kříž uložen v areálu Technické správy města Žatce.”

Z dvacetimetrové výšky sloupu byl kříž sundán díky pracovníkům a pomocí plošiny společnosti HANZL ELEKTROMONTÁŽE v pátek 24. listopadu.         

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video