Zámek Červený Hrádek se dočká nové fasády

2024-02-14 07:44:00

Jirkov - Rozbitá fasáda, odfouklé nátěry. Omítka se drolí a padá, padají i římsy. Jirkov se pustí do nové fasády zámku Červený Hrádek.

„Rekonstrukce fasády zámku Červený Hrádek“ je další velkou investiční akcí letošního roku. Bude hrazena z rozpočtu města. Náklady se předpokládají přes 22,6 miliónu korun.

Půjde o rekonstrukci pouze vnějších fasád. Práce se zahájí v březnu a potrvají do října. Rekonstrukce spočívá především v odstranění starých nátěrů, opravě omítek, výměně dešťových svodů a žlabů, výměně hromosvodového vedení, provedení nového nátěru a drobných restaurátorských pracích. Týká se všech čtyř stěn budovy, začne se čelní stranou s venkovním schodištěm (tj. východní strana). Barva nové fasády zůstane přibližně stejná, tedy do okrova.

Odborníci vypracovali pro město technickou zprávu. V ní označili použití materiálů při předchozí opravě fasády v 80. – 90. letech minulého století za problematické. Jako fasádní barva byl tehdy podle nich zvolen nevhodný materiál na bázi akrylátu. Stejně nevhodně se řešily omítky na bázi portlandského cementu ve vysokém poměru. Nápravou má být odstranění akrylátových nátěrů. Vnější povrch fasády bude tvořit vápenná omítka s vrchním silikátovým nátěrem. 

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video