Úvod   /   Zprávy   /   Z Telec na Dakar

Z Telec na Dakar

Miroslav Blažek 2024-03-04 08:02:00

Rachot soutěžní Tatry a přeplněné perucké kino bylo událostí pátečního večera. Obdivovatelé techniky si mohli prohlédnout automobil, který začátkem roku najel tisíce kilometrů v písečných dunách Saudské Arábie. Členem posádky byl náš kamarád Jirka Tomec z Telec. A jak se vše událo, si vyslechli všichni v hledišti i foyer kina.

Jirka a jeho kamarád Daniel Stiblík již léta jezdí mistrovství ČR v truck trialu a v posledních letech byli mechaniky českých týmů na Rallye Dakar. V září 2023 si řekli, že by chtěli také jezdit soutěže, ale na Dakar nemysleli. Koupili si Tatru bez motoru a požádali kamarády z roudnické Buggyra CZ&SK o pomoc. Co se však stalo, Martin Koloc (majitel týmu) jim nabídl loňskou dakarskou Tatru. Jeden malý trénink v pískovně a nadšení kamarádi kývli na nabídku Rallye Dakar 2024 jet. Nastaly tři měsíce každodenní práce od nevidím do nevidím a vyřizování možných i nemožných záležitostí. Museli sehnat i navigátora - povedlo se, Lukáš Kvasnica byl skvělým výběrem, dále sehnat servisní Tatru a mechaniky do týmu. Začátkem prosince bylo vše v rámci možností připraveno a stroje mohly být převezeny do místa soutěže. Před Novým rokem tam za nimi odlétl šestičlenný tým. Poslední přípravy, 5. ledna Prolog a 6. ledna spolu s dalšími 47 kamiony ostrý start nové posádky, z níž ani jeden člen nikdy Dakar, nebo podobnou soutěž nejel.

A jak vše dopadlo? Po mnoha překážkách, haváriích, náročných opravách a asi 8000 km posádka Daniel Stiblík, Lukáš Kvasnica, Jiří Tomec dojela do cíle Rallye Dakar na 21. místě, jako jedna z poloviny startujících, které soutěž dokončily. Neskutečný úspěch nadšených "kluků z vesnice". text, foto: (mPb)


Napsal(a): Miroslav Blažek

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video