Dvacet pozorných a zvídavých posluchaček si se zájmem vyslechlo peruckou bylinkářku Vieru Hermínu Kopicovou, která ve spolupráci s místní knihovnou připravila besedu Bylinky kolem nás.
Informace o síle přírody a jejích produktech byly názorně doplněny postupem výroby tinktur a dalších receptů, které lze připravit z toho, co je v tomto ročním období dosažitelné. To jsou hlavně pupeny. Jednotlivé kapitoly se věnovaly pomoci a léčení při nespavosti, bolestech těla, ekzémech, kašli a rýmě. Součástí informací bylo i dávkování a způsob použití vyrobených prostředků, z nichž si mnohé mohli přítomní i na místě odzkoušet. V závěru byly i rady k dobrému trávení a Tibetské pokání (zeleninový vývar). Všichni přítomní si text přednášky, včetně receptů, díky paní knihovnici mohli odnést domů. Stejná beseda proběhla i v knihovně v Telcích.
text,foto: (mPb)
Napsal(a): Miroslav Blažek
Osmého května na zámku Stekník malé i velké návštěvníky provázela princezna Adélka. Seznámila je nejen s historií zámku, ale také s několika zajímavými předměty z každodenního života.
Přehrát videoVe čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.
Přehrát video