Nejstarší obyvatelkou Žatce je Emilie Kolocová. Dnes je jí 101 let!

Redakce 2024-03-31 11:13:00

Narozeniny však již oslavila v domově pro seniory společně s ostatními klienty, kteří v březnu slavili své životní jubileum, jako Marie Šimlová (95 let), Pavlína Poliščuková (95 let), Božena Řehořová (90 let) a Jaroslav Miřiňovský (70 let).

Paní Kolocová je rodačka ze středních Čech. Dlouhé roky žila v Litvínově, konkrétně v experimentálním Kolektivním domě (Koldomu), kde zároveň pracovala v chemičce. Paní Emilie si i po různých zdravotních komplikacích stále udržuje vitalitu a chuť k životu. Pohybuje se většinou v pojízdném křesle, ale občas využívá i chodítka. Patří k nejstarším obyvatelům žateckého Domova se zvláštním režimem, kde žije od jeho otevření před dvanácti lety.                 

Text a foto: Tomáš Kassal 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video