Dlouholetá rarita: Žatec má svůj Ráj

Alla Želinská 2024-04-10 16:44:00

V Žatci stále existuje místo, kde můžete strávit příjemné chvilky při odpočinku v přírodě. O lokalitu ,,Ráj“ na konci Holečkovy ulice se v poslední době opět jezdí starat pan František Trejbal, který zde před lety vybudoval dětské hřiště, před třemi léty oslavil 80. narozeniny.

V borovicovém a břízovém háječku, který kdysi vysázel s dětmi, přidělal lavičky, budky pro ptáčky, pítko pro ptáčky, krmelce i unikátní šiškovník. Jsou tady různé houpačky, klouzačky, které využívají terén, děti si mohou zkusit shazovat kuželky, ale i půjčit si kolo, odrážedlo, tříkolku a zajezdit si v Ráji. Stačí pak vše po sobě uklidit a vrátit na vyhrazená místa.

„Oáza klidu a pohody, kde nejen rodiny s dětmi, mateřské školky či náhodní kolemjdoucí a běžci najdou pohádkový koutek přírody. Snaha, píle, vytrvalost a velké srdce je vidět i cítit na tomto místě. Už jako malá jsem sem s rodiči chodila (však Dukelská ul. a Sukova a Holečkova ul. nejsou zas tak daleko), a tak mám k tomuto místu vztah a milé pouto... VELKÝ DÍK tedy nejen panu Trejbalovi, ale i jeho současným a velkým pomocníkům a snad i "nástupcům" manželům Vrbovým. Dobří lidé, choďte sem, do tohoto místa a jeho energie vás v dobrém nabije, jsem si jistá,“ napsala po návštěvě tohoto kouzelného místa Petra Šmeráková, která měla nečekanou radost, že právě ona udělala 600. zápis do knihy "Přání a pochval", kterou najdete u vstupu do Ráje.  

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video