Causa sportoviště: první podání skončilo v autu

Jan Vnouček 2012-08-27 01:54:00

Blšany – Pronájem ano, ale jen pokud bude schválena nájemní smlouva. Takto šalamounskou  formulaci zvolilo zastupitelstvo města Blšany na svém posledním zasedání v otázce pronájmu pozemků za budovou mateřské školy. Parcely, kde je dnes asfaltová plocha, dětské školní hřiště a zahrada, si má zájem pronajmout nově vzniklé občanské sdružení Sportovní klub Blšany a vybudovat tam moderní sportovně-kulturní areál.

Záměr ale blšanské zastupitele rozdělil. I pro kompromisní podmíněné usnesení hlasovalo jen sedm z nich, čtyři byli proti.  Ti by nejraději návrh shodili ze stolu. Vadí jim údajně neprůhledná struktura občanského sdružení, ale i samotný plán. Podle nich je tato plocha v majetku obce jediný pozemek, který děti mohou bezplatně užívat a obávají se, že nad ní město ztratí kontrolu.
Předložený návrh nájemní smlouvy ale odmítli i zastánci záměru. „Ta smlouva byla paskvil. Dohodli jsme se, že její návrh vrátíme k  přepracování,“ komentoval dokument starosta Petr Bukáček, který jinak plány sportovců neodmítá. „ Takový areál by byl pro Blšany přínosem. Proč se tomu bránit? Když se někdo nabízí, že na to sežene peníze a město to nebude stát ani korunu. Ale všechno musí probíhat regulérně,“ dodal. Podle něj je třeba hlavně upřesnit podmínky smlouvy.
V Blšanech za občanským sdružením stojí Michal Hlaváč z firmy Philipp sportovní trávníky, který slibuje získat na výstavbu dotaci. Dokud smlouva nebude schválena zastupitelstvem, nechce se ale podle svých slov k záměru mediálně vyjadřovat.
Podle již zpracované studie by za budovou blšanské mateřinky měla vyrůst dvě oplocená víceúčelová hřiště, jedno s umělým povrchem pro míčové hry, druhé s umělým trávníkem pro malou kopanou, zastřešené hudební pódium, klubovna, sociální zařízení a dětské hřiště s hracími prvky.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video