Lubenecký motorest – příběh pokračuje

Alla Želinská 2024-04-16 07:33:19

Kdyby mohly domy vyprávět příběhy, tak ty z lubeneckého motorestu by vydaly na celý seriál.

Začínalo by se v polovině sedmdesátých let, kdy byl asi nejslavnější a možná jediný na trase Praha – Karlovy Vary a jeho vedoucí pan Králíček jej proslavil po celé republice. Ještě po roce 1989 byl motorest oblíbeným místem k setkávání nejen místních. Je to už asi třicet let, co motorest v centru obce neslouží svému účelu, je dlouhodobě zavřený, ale nejspíš se schyluje k tomu, že začne vyprávět nové příběhy. Jen není ještě jisté, jaké to budou.

Vzhledem k tomu, že po otevření dálničního obchvatu již Lubencem nejezdí zdaleka tolik aut jako dříve, hledá se alternativní využití. Objekt bývalého motorestu od vietnamského občana kupuje obec a občané Lubence mohou navrhnout, k jakému účelu by měl být využit. Své nápady mohou posílat na mail obecního úřadu epodatelna@lubenec.cz anebo vhodit do poštovní schránky na budově úřadu.

Zatímco lubenecký starosta Jiří Chaloupecký by dal přednost bytům, na internetových sítích se objevují hlasy například přestěhovat sem do nových celkem reprezentativních prostor důchodce ze stávajícího domova důchodců na kraji obce anebo vybudovat tu cukrárnu s dětským koutkem či dětskou herničku. Také bowlingová dráha by prý nebyla marná. „Mně by se líbilo kulturní a komunit-ní centrum – kavárna, služby, salónek k pronajímání pro menší akce (soukromé i spolkové či obecní), dětský koutek, místo pro setkávání seniorů”, napsala do ankety Jana Michalcová. Mně by se zase líbilo vybudovat nějaké byty a k tomu ten bowling, to by bylo hezké pokračování příběhu. Třeba by se na to našla i nějaká dotace.

Libor Michalec

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video