Louny sjednocují vizuální styl komunikace

Redakce 2024-04-22 10:39:00

Louny - Pro web, sociální sítě, tisk, prohlášení či dokumenty určené veřejnosti budou dodržovány základní grafické prvky. Jejich smyslem je prezentovat skrze ně Městský úřad Louny a informace z něj na profesionální úrovni, jednoznačně a rozpoznatelně. Město také začalo točit vlastní videa. Barevnost vychází z městských webových stránek.

,,Smyslem vizuálního stylu je nezaměnitelnost informací z městského úřadu. V době post-faktické, plné zaručených zpráv, se informace z radnice musejí odlišovat. Jasně daným vizuál-ním stylem profesionalizujeme mediální výstupy směrem k veřejnosti,“ říká mluvčí radnice Marcel Mihalik.

Barevnost vychází z městských webových stránek – grafické prvky jsou v modré a zlaté barvě. Písmo je bílé s jasně nadefinovaným fontem pro titulek a text. Logo města je zachováno, na vizuálech má své pevné místo v pravém rohu. U vizuálů určených pro tisk a venkovní reklamu přibude v pravém dolním rohu QR kód pro načtení internetové adresy a odkaz na web města. Používané tvary jsou zaoblené. „Jsou inspirovány jednak kopcovitou krajinou Českého středohoří, jednak řekou Ohří, která městem protéká,“ vysvětluje Mihalik.

Jednotnou vizuální podobu dostaly i eventy radnice. V levém horním rohu budou mít pozvánky logo události Kafe se starostu v provedení modrém a akce Potkávání s občany ve zlatém. Toto logo vyjadřuje podstatu obou událostí, podporou soudržnosti a občanské společnosti. Máme zájem se jako občané potkávat a komunikovat spolu. Tyto momenty jsme dokázali jednoduchou a zřetelnou formou ucho-pit. Tak se zrodilo logo vycházející z geometrické jednoduchosti.

Louny současně začaly točit vlastní videa na své sociální sítě. ,,Vnímáme trendy v moderní komunikaci municipality s občany a jdeme jim naproti. Tím ale neopouštíme tradiční média, neboť městu záleží na všech generacích zde žijících,“ dodal Mihalik.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video