Jirkov si chce vytvořit pocitovou mapu města

vv 2024-04-23 08:34:00

Jirkov - Jirkov se chystá vytvořit pocitovou mapu, která ukáže, jak se lidé ve městě cítí. Získá tak nástroj, který může využít k zpětné vazbě. Pocitová mapa pomůže komunitnímu plánování, městské policii i městským organizacím.

Veřejnost bude mít možnost vyjádřit svůj názor na místa, kde bydlí, nebo která navštěvuje. Své pocity z různých lokalit mohou lidé vyznačit barevnými body do mapy a doplnit je komentáři. Díky tomuto nástroji může město zjistit, jak se v něm lidem žije, kde tráví volný čas, kam rádi chodí, či kde se naopak necítí bezpečně. Občané tak mohou vyjádřit své názory na stávající stav i budoucí rozvoj města.

Informace k veřejnému prostoru, které městský úřad získá z odpovědí respondentů, budou

použity pro zefektivnění práce městské policie, dotčených radničních odborů, příspěvkových organizací a také jako cenné podněty pro rozvoj Jirkova v nejrůznějších oblastech.

„Záleží nám na tom, aby se občané všude v Jirkově cítili dobře. Proto chceme, aby nám sami dali vědět, která místa ve městě jsou pro ně příjemná a která nepříjemná – na ta se samozřejmě více zaměříme,“ vysvětluje starostka Jirkova Dana Havlátková Jurštaková.

Online šetření v rámci pocitových map začne 2. května a potrvá až do 30. června. Odkaz pro vyplnění této mapy bude na webu města www.jirkov.cz.

K dispozici je také offline verze. Lidé mají možnost vyplnit pocitovou mapu prostřednictvím vytištěného dotazníku a místa vyznačit na mapách, jež jsou k dispozici. Tento způsob nyní zástupci radnice využili například při návštěvách místních domovů pro seniory a v klubu aktivních seniorů. S vyplněním pocitové mapy pomohou i obyvatelům nájemního bydlení v objektech pro seniory v Červenohrádecké a Ervěnické ulici.

Napsal(a): vv

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video