Výrobky vězeňkyň pomohou dětem. Odlitky poslouží pro tvoření i terapii

Alla Želinská 2024-04-11 15:00:00

Několik stovek sádrových odlitků vyrobily v rámci volnočasových aktivit odsouzené ženy ve věznici Drahonice. Všechny výrobky byly v uplynulých dnech předány zástupkyním spolku LiboBells z Libořic.

„Rádi bychom touto cestou srdečně poděkovali vedeni Věznice Nove Sedlo, objekt Drahonice plk. Ing. Martinu Tomanovi a vedoucímu oddělení výkonu trestu mjr. Ing. Michalovi Charvátovi za umožnění výroby sádrových odlitků z dodaného materiálu v rámci volnočasových aktivit odsouzených. Sádrové výrobky byly vyrobené na základě žádosti naší neziskové organizace LiboBells, která dále rozdělí výrobky mezi Speciální pedagogické centrum Měcholupy, FOD Žatec, Policii ČR Žatec prevence kriminality, Centrum duševního zdraví pro děti a mládež v Žatci. Výrobky budou použity na akcích pořádaných těmito organizacemi, nebo při intervenčních terapiích s dětmi. Odlitky slouží k rozvoji kreativity u dětí, barevně si je vymalují. Velice děkujeme za tuto možnost a těšíme se na další spolupráci s Věznicí Drahonice,“ uvedly za spolek LiboBells Marta Říhová a Simona Blahoutova. 

Foto: VS ČR Věznice Nové Sedlo

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video