Zápisy do prvních tříd v Žatci. Dorazilo přes dvě stě dětí

Hedvika Mašková 2024-04-29 12:46:00

Více než dvě stovky předškoláků dorazily předminulé úterý a středu k zápisům do prvních ročníků základních škol v Žatci. Mezi nimi také Jaroušek Hladký (na fotografii), který se chystá k povinné školní docházce na Základní škole Komenského alej v Žatci. Při jeho důležitém a slavnostním okamžiku ho doprovodili oba dva rodiče. Zkoušející učitelkou mu byla Věra Fajkusová. Celkem přišlo k zápisu na Základní školu Komenského alej v Žatci 67 dětí, z toho jich jedenáct bude mít odklad.

Na ostatních žateckých základních školách byl počet uchazečů obdobný. Nejvíce předškoláků dorazilo k zápisům na Základní školu Jižní Žatec, a to 86. Z toho podalo žádost o odklad 19 dětí.

,,K zápisu na naši školu přišlo 58 dětí a z toho 10 požádalo prostřednictvím zákonného zástupce o odklad školní docházky,” informovala nás také ředitelka Základní školy Petra Bezruče Žatec Zděnka Pejšová.

Nejméně dětí dorazilo na Základní školu 28. října v Žatci. Budou tam zřejmě otevírat pouze jednu třídu. ,,K zápisu dorazilo celkem 30 dětí, z toho máme do dnešního dne čtyři evidované odklady,” sdělila hospodářka školy Andrea Schovancová.

Foto: Zdeněk Srp

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video