Taneční přehlídky se zúčastnili děti z mateřinek i senioři

Hedvika Mašková 2024-05-17 13:56:00

Mezinárodní den tance je celosvětově uznávaný svátek zapsaný pod UNESCO, který každoročně připadá na 29. dubna na památku narození tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea. Předminulé pondělí proto Základní umělecká škola Žatec uspořádala v letním kině tradiční taneční přehlídku. Vydařené slunečné odpoledne si užili nejen tanečníci, ale také diváci.

,,Základní umělecká škola a její taneční obor tuto akci pořádá již dvanáctým rokem. Každoročně se zúčastňují soubory ZUŠ Žatec učitelek Šprlákové, Reblové, Turkové a Fábryové. Je tedy možnost vidět hned několik tanečních stylů od lidového tance přes moderní až po mažoretky. Dále zveme soubory z žateckého domu dětí a mládeže, které vede Michaela Vodrážková a vždy se připojí i místní mateřské školy, jako jsou MŠ Alergo, Otakara Březiny, U Jezu, Specinka, Studentská nebo 4. třída ze školy Dvořákova. Druhým rokem nás poctily svým tancem i klientky domova pro seniory a jejich milé pečovatelky,” popsala našim novinám vedoucí tanečního oboru v ZUŠ Žatec Vivien Šprláková.Konkrétně žatecký domov pro seniory předvedl vystoupení v duchu karnevalu s názvem ,,TY JÓ RIO”, které bylo secvičené jako předtančení na reprezentační ples domova.           


Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video