Výběrové řízení na opravu kaple svaté Anny v Bezděkově se muselo zopakovat

Hedvika Mašková 2024-05-22 11:06:00

Kaple svaté Anny v Bezděkově je dominantou obce a má místní význam. Stav kaple je ale v současné době havarijní. Město Žatec proto uskutečnilo tendr na opravu této památky. Do výběrové řízení se ovšem nikdo nepřihlásil. Vypsáno bylo tedy znovu. Předpokládaná cena je osm milionů korun.

Oprava se bude týkat venkovního pláště kaple, tedy plochy fasád, oken, dveří, klempířských a zámečnických prvků, dále opravy krovu a položení nové krytiny.

Objekt bude rovněž doplněn o dešťové žlaby a svody. Fasády budou obnoveny dle dochované barevnosti - kombinace vápenné bílé na plochách fasády, šmolkově modré na tektonických prvcích a tmavších odstínů na soklu. Výplně otvorů budou též v šedomodré, okna světlejší než dveře. Krytina bude pálená, režná, štít krytý cihlami. Sanktusník bude hnědého nátěru s plechovou krytinou v barvě střechy (viz schéma).   

Drobná sakrální stavba byla postavena roku 1823 a je situována uprostřed návsi. Jednolodní kaple má obdélný půdorys s hlavním průčelím přechází ve štít. Nad závěrem je pak sanktusník. Menší sakrální architektura je hodnotným dokladem přetrvávání barokních prvků ve venkovském prostředí ještě na počátku 19. století, zároveň byla postavena jako dominanta návsi. 


Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video