Výcvik policistů v černčické škole

Redakce 2024-05-27 15:36:00

V rámci metodicko-taktického cvičení se zapojily všechny složky Integrovaného záchranného systému. Za úkol mělo ověřit akce-schopnost policistů a dalších složek IZS při mimořádné události.

Z tohoto důvodu bylo možné vidět u budovy základní školy v Černčicích velké množství policejních, hasičských a zdravotnických vozidel. Toto cvičení bylo zaměřeno na problematiku případného útoku ze strany ozbrojených pachatelů s velkým počtem zraněných a usmrcených osob, přičemž se do něj zapojilo hned několik policejních oddělení z Lounska. Prověřovala se koordinace policistů na místě zásahu, ale i činnost pedagogů v případě takto závažné události. ,,Žijeme ve světě, kde se dříve nemyslitelné stává realitou. Doufáme, že se situace podobná té z dnešního cvičení v našem kraji nikdy nenastane, ale je nezbytné, abychom byli na takovou eventualitu připraveni. Cvičení potvrdilo, že složky Integrovaného záchranného systému fungují na vysoce profesionální úrovni, ale především, že jsou schopné spolu efektivně komunikovat a koordinovat svou činnost,“ uvedl Jakub Mareš z oddělení tisku KŘP Ústeckého kraje. (pol)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video