Klášterec bojuje s černými skládkami

2024-06-08 06:47:00

Klášterec - Na městský úřad padá kritika občanů, že nic nedělá s nepořádkem ve městě. To argumentuje tím, že lidé vyhazují stále více odpadu nelegálně.

Náklady města na úklid a odvoz objemného odpadu a černých skládek o hmotnosti 200 tun se za rok 2023 vyšplhaly na částku 1,5 milionu korun. Radnice připomíná provozní dobu sběrného dvora, kde je možné odpad zdarma uložit.

„V nedávné době odklidilo město ve spolupráci s Kláštereckou kyselkou vysloužilý gauč za bytovým domem v Královéhradecké ulici, rozbitý nábytek z prostoru vedle garáží v ulici Za Hřbitovem, postel a odpady ze stavby vyskytující se u přivaděče nad Ciboušovem. To je jen zlomek z toho, co město po bezohledných lidech běžně uklízí,“ uvádí mluvčí města Adéla Václavíková.

Město také děkuje všem dobrovolníkům, kteří byli ochotni uklízet v Klášterci nad Ohří a jeho okolí v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Bohužel jich nebylo mnoho. Ačkoliv akce skončila, možnost zapojit se do úklidu města platí stále. Stačí se dohodnout s Petrou Janíkovou (janikova@muklasterec.cz) z odboru životního prostředí na lokalitě a termínu úklidu, aby mohla zajistit odvoz pytlů s nasbíraným odpadem. Pytle určené pro úklid poskytuje město zdarma.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video