Na podzim budu kandidovat, oznámil na Úhošti senátor Přemysl Rabas

(PI) Zadavatel/zpracovatel: SEN 21 2024-06-20 15:52:00

Pokutice - Při nedělním výstupu na stolovou horu Úhošť u Kadaně oznámil senátor Přemysl Rabas svůj záměr pokračovat v zastupování Chomutovska v Senátu. Jako nezávislého kandidáta jej do podzimního senátního klání opět vysílá hnutí SEN 21 s podporou dalších stran a uskupení.

„Za šest let v Senátu se mi nikdy nestalo, že by mě v hnutí SEN 21 někdo nutil hlasovat tak či onak, jak se občas stává v senátorských klubech ostatních stran. Možnost být skutečně nezávislý, nepolitikařit a hlasovat dle svého svědomí mi dala dost prostoru pro práci pro region a v regionu. V rámci iniciativy echtregion.cz pracujeme na zákonu, který má stát přimět k rozvoji chudších částí Česka, jako je ten náš. Bylo mi ctí finančně podpořit přes 60 aktivit místních spolků i některé jednotlivce, kolem stovky lidí využilo bezplatné právní poradny v mé kanceláři, která je i komunitním prostorem pro přednášky, menší kulturní akce nebo zázemím pro pracovní setkání neziskovek a státních úřadů,“ vyjmenoval Rabas a dodal že v tomto stylu komunitního senátorství chce pokračovat.

„Kandiduji i za mnoho místních patriotů a patriotek, kterým záleží na našem regionu, ať už vyznávají ten či onen světonázor nebo politický směr,“ dodal Rabas.

V předvolební kampani se chce senátor soustředit hlavně na osobní setkávání s lidmi. „Moje kampaň bude úsporná, bez billboardů, bez drahých marketingových služeb. Myslím, že mnohem lepší než cool reklamní hesla je se s lidmi úplně normálně bavit. Na facebooku se kdekdo pohádá kvůli každé ptákovině, při osobních setkáních se ale tyhle zbytečné hrany mile obrušují.“

Rabasovu kandidaturu podpořil jeho ústecký kolega Martin Krsek.

„Už od mé předvolební kampaně do Senátu s Přemkem Rabasem intenzivně spolupracujeme na tom, aby stát bral rozvoj chudších krajů vážně. Připravujeme komplexní zákon, aktuálně se snažíme pozměnit nesmyslný vládní návrh na rozdělování daní mezi kraje, upozorňujeme, že jen evropské dotace obtíže méně rozvinutých míst nevyřeší. Mohu potvrdit, že obyvatelé okresu Chomutov mají ve Valdštejnském paláci respektovaného reprezentanta, který odvádí úctyhodnou práci. O jeho síle svědčí nejspíš i pozornost, kterou mu ve svých dehonestačních článcích věnují chomutovští sponzoři neúspěšného kandidáta do evropského parlamentu pana Rajchla,“ uzavřel Krsek.

(PI)  Zadavatel/zpracovatel: SEN 21

Napsal(a): (PI) Zadavatel/zpracovatel: SEN 21

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video