Harmonie uprostřed Roku české hudby

Redakce 2024-07-10 06:58:00

V lounském Vrchlického divadle se konal koncert sboru HARMONIE a jeho hostů oslavující Rok české hudby. Byl to další z koncertů, kdy si sbor HARMONIE k sobě zve hosty a vyhledává velká témata.


Tentokrát si sbor kromě tradičního hosta svých koncertů Dětského pěveckého sboru CARMEN ZUŠ Louny pozval i lounského skladatele a klavíristu Tomáše Borla, dále člena Pražského filharmonického sboru, operního basového sólistu Davida Maláta a studentku Hudebního gymnázia v Praze houslistku Alžbětu Marii Štolovou.

Ve velkém sále divadla zazněly skladby výhradně českých skladatelů, kterým dominoval výběr z díla Bedřicha Smetany, jehož 200 let od narození letos slavíme, a Antonína Dvořáka, od jehož smrti letos uplynulo 120 let. Části oper Prodaná nevěsta a Rusalka byly vrcholem koncertu. S velkým ohlasem se setkalo rovněž uvedení Dožínkové scény se slavnou Modlitbou z operety Polská krev Oskara Nedbala, dalšího z jubilantů, od jehož narození uplynulo 150 let. Jako již tradičně publikum zaujaly repertoárem a jeho precizním provedením děti ze sboru CARMEN pod vedením paní Kateřiny Štolové. Jejich Lady Carneval skladatele Karla Svobody bylo jako zjevení v programu tradičních koncertních skladeb.

Oba sbory společně se sólisty tak vytvořily ucelený a nádherně pestrý program z české hudby. Od úvodní skladby „Česká píseň“ po závěrečný sbor „Dobrá věc se podařila“ předvedli všichni účinkující vynikající výkony. Odměnou jim byl silný a dlouhotrvající potlesk nadšených posluchačů. Koncert finančně podpořilo Město Louny. Věříme, že lounská veřejnost bude mít možnost návštěvy podobných koncertů i nadále. Zaslouží si to. (Jiří Kurka, sbormistr), foto: archiv sboru


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video