Léto v regionu nabízí mnoho zajímavého, užijte si ho ve zdraví, přeje senátor Trešl

Redakce 2024-07-07 07:16:00

Letní období nabízí na Lounsku a Rakovnicku řadu akcí, kulturních či sportovních. Aktivně je v rámci cest po regionu podporuje senátor Ivo Trešl. Před nedávnem se zúčastnil na lounském Mírovém náměstí v Lounech vernisáže výstavy fotografa, kamaráda a také profesního kolegy chirurga, Bořka Zasadila, z cyklu Bylo tu... , není tu ... Příběh jednoho domu. ,,Tentokrát vypovídala o historii a osudech měšťanského domu č. p. 311 v dobových fotografiích s povídáním historika pana Havrlanta, ale i za účasti potomků původních majitelů, či lidí, kteří zde v různých obdobích pracovali. Krásný nápad, skvělá badatelská práce a příjemné dopolední setkání. Výstava je nyní ke zhlédnutí v Městské knihovně,“ zve senátor.


Během svých cest, pracovních povinností a povinností v senátu, nezapomněl I. Trešl poblahopřát městu Žatec k titulu historického města roku 2023. ,,Po loňském zápisu na seznam UNESCO je to další významné ocenění,“ řekl. Stejně tak ocenil plán investora vybudovat v Lounech z bývalé ,,veteriny“ dům pro seniory. ,,Skvělý nápad. Pokud se tento projekt v Lounech podaří všem společně dotáhnout do konce, tak za mě palec nahoru. Jednak mám rád, když staré budovy dostanou rekonstrukcí nový život. Zároveň takovýchto projektů bude se stárnutím populace potřeba víc a víc,“ pochválil záměr senátor. Rád navštěvuje také historické a přírodní památky regionu, během Velikonočního pondělí si s rodinou užil výšlap na Ranou.

S rozlohou osm set metrů čtverečných největší a nejmodernější areál v České republice, rakovnický skatepark, senátor pochválil. ,,Rakovničtí skejťáci na takový areál čekali více jak dvacet let. Po jeho otevření mě překvapily dvě věci. Jednak velký zájem skejťáků a koloběžkám, a pak také to, že jako lékař nevím zatím o žádném větším úrazu. Proto přeji všem, aby areál užívali ve zdraví, dodržovali bezpečnost a pořádek v okolí sportoviště, aby jim sloužilo co nejdéle. Všem dětem, žákům a studentům přeji, aby si prázdniny užili podle svých představ, hlavně ve zdraví. Učitelům a všem občanům přeji klidné a slunečné léto a načerpání energie. Těším se na setkání na některé z akcí, kterých se v našich regionech uskuteční mnoho,“ loučí se s přáním hezkého léta I. Trešl.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video