Žatec – Stejně jako ve všech ostatních školách v republice přivítala i na Základní škole nám. 28. října Žatec paní učitelka Alice Svobodová prvňáčky a jejich rodiče. Děti dostaly za úkol nakreslit obrázek školy. Ten jim jejich třídní učitelka založí do jejich složek. „Až budou školu jednou v deváté třídě opouštět, dostanou složku se všemi materiály, tedy i touto jejich první prací z jejich prvního dne ve škole,” řekla Alice Svobodová. Více snímků zde.
Napsal(a): Veronika Salášková
Senioři připravovali 3. prosince společně se studenty z oboru kuchař/cukrář vánoční cukroví, paštiku, chléb a likéry. Došlo i na společnou přípravu cukroví s dětmi z Mateřské školy Hlubanská.
Přehrát videoIša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát video