Živé dozvuky Srandy bez plotů - družstva si vysadila své stromy

Alla Želinská 2024-11-20 08:39:00

Darované platany již rostou!

Letos v létě obec Blažim pořádala v rámci mikroregionu Žatecko po dvaceti letech soutěžní den Sranda bez plotů. Jako bonus dostalo každé družstvo poukaz na stromek – platan javorolistý. V uplynulých týdnech pořadatelé stromky rozvezli po obcích, které se akce zúčastnily. Celkem to bylo čtrnáct obcí.

Domácí družstvo tento ročník vyhrálo, a tak si strom členové v závěru října sami vysadili. Přesně jak to před dvaceti léty udělal tamní úspěšný tým, když Blažimští pořádali hry, a jako bonus tenkrát dávali vzrostlý dub.

Také čeradický dětský tým ze Srandy bez plotů vysadil na hřišti v Čeradicích strom, který vyhrál tamní tým dospělých a pak ho věnoval dětem. „Teď už jen aby jim hezky rostl!” přeje starostka Čeradic Klára Štěpánová. A to také přejeme všem vysazeným stromkům! 

Foto: Obec Blažim, Obec Čeradice

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Varhany a chrámový sbor na poutní mši sv. Petra a Pavla v Podbořanech

Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.

Přehrát video
Kaple sv. Anny v Hlubanech o Štědrém dnu pro vás otevřena...

Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.

Přehrát video