K požáru v ubytovně v lounské Husově ulici vyrazilo v pondělí 25. listopadu navečer několik jednotek hasičů. Podle informací hasičů tam hořelo v jednom z bytů. Na místo požáru se sjelo několik hasičských vozů.
Pro lidi z ubytovny, kteří to budou potřebovat, zajistila radnice jiné ubytování. "V plamenech se ocitla po 17. hodině ubytovna v Husově ulici naproti Pragovce. Ještě večer se sešel krizový štáb, aby postiženým lidem zajistil náhradní ubytování," uvedl lounský tiskový mluvčí Marcel Mihalik.
,,Včera v pozdních odpoledních hodinách vypukl požár v ubytovně v Husově ulici. Na místě okamžitě zasahovaly jednotky integrovaného záchranného systému. Nikdo nebyl zraněn, ale obyvatelé ubytovny byli z bezpečnostních důvodů evakuováni. Svolal jsem krizový štáb, abychom zajistili koordinaci dalších kroků. Město se o evakuované postaralo a poskytlo postiženým náhradní ubytování, včetně zajištění stravy a základních potřeb," řekl lounský starosta Milan Rychtařík.
Napsal(a): Lucie Steklá
Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát videoZlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)
Přehrát video