Poslední zastávkou nedávného Dne s Ústeckým krajem, který se konal na Lounsku, byl rodinný podnik Karfíkův dvůr — ovocný lihovar, palírna a moštárna, v němž se vyrábí vynikající ovocné pálenky a likéry. Produkty mají lokální certifikaci a rozhodně stojí za ochutnání.
Hejtman Richard Brabec (na snímku vpravo) v rámci Lounska zavítal také do Speciální základní školy v Lounech, což je příspěvková organizace Ústeckého kraje. Prohlédl si speciální učebny, mimo jiné terapeutický snoezelen, společně se starostou města Louny Milanem Rychtaříkem s dětmi ze Speciální ZS si vyzkoušeli rytmické cvičení a spolu s ředitelkou diskutoval nad specifiky speciálního školství. (lus),foto: archiv KÚ
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video