Úvod   /   Zprávy   /   Kdy sekat a kdy spát?

Kdy sekat a kdy spát?

Jan Vnouček 2012-09-24 00:26:00

Krásný Dvůr – Nové vyhlášky o regulaci hlučných činností a údržbě veřejné zeleně přijali v Krásném Dvoře. Důvodem bylo to, že dva roky staré obecně závazné vyhlášky podle právního poradce obce již prý neodpovídaly současnému právnímu prostředí. Obecní zastupitelé proto na svém posledním zasedání přijali jejich upravené znění.

V první případě stanovili noční klid v čase od 22 do 6 hodin. Dále určili časové úseky, kdy je nutné zdržet se používání hlučných přístrojů (sekačky, cirkulárky, vrtačky apod.), a to o sobotách, nedělích a státem uznaných svátcích od 6 do 8, od 12 do 15 a od 20 do 22 hodin. „Vyšli jsme trochu vstříc chalupářům, kteří přijíždějí jen o víkendy, aby si mohli posekat trávu,“ vysvětlil starosta částečné zmírnění nařízení František Kuna.
Druhý předpis zase vlastníkům veřejné zeleně občanům nařizuje, že musí porost posekat minimálně dvakrát ročně a to nejpozději do 31. května a 15. července. Posekanou hmotu pak musí odklidit nejpozději do 7 dnů od seče. První vyhláška již vstoupila v platnost, druhá platí až od 1. ledna 2013. „Lidi mohou poseanou trávu nebo i větve vozit na plochu za vlakové nádraží,“ uvedl Kuna.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video