Gymnázium potřetí ovládlo Eurorebus

Redakce 2012-09-25 11:38:00

Louny – Gymnázium Václava Hlavatého Louny v 17. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus v silné konkurenci základních a středních škol opět zvítězilo a získalo potřetí putovní Pohár České spořitelny. Snímky z příjetí na lounské radnici najdete zde. Celostátní finále se konalo již 8. června v chodovském Top hotelu Praha za účasti více než tisíce soutěžících, kteří se kvalifikovali umístěním do 5. místa v některém z jedenácti krajských kol.

Lounská škola měla v Praze největší zastoupení, protože z ústeckého krajského kola postoupilo šest tříd (sekunda, kvarta a 1A/4 dokonce z prvního místa, dále oktáva, tercie a 3A/4) a 9 jednotlivců.
Kromě bohatého doprovodného programu čekaly na soutěžící i poměrně náročné testy, v nichž se rozhodlo o konečném pořadí 17. ročníku Soutěže školních tříd i Soutěže jednotlivců. Na E.ON Expedici Eurorebus (hlavní cena) se v září také podívají reprezentanti z lounského Gymnázia V. Hlavatého. Družstvo sekundy (Jiří Čížek, Stanislav Frasynyuk a Martin Paul) zvítězilo v kategorii ZŠ01 (6. a 7. třídy ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a vybojovalo účast pro devět žáků své třídy. Na expedici se rovněž mohou těšit tři nejúspěšnější jednotlivci z každé věkové kategorie. Mezi nimi je i Jan Slavík z kvarty, který zvítězil v kategorii ZŠ02 (8. a 9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií).
V celostátním finále doprovodné hry Dnešní svět v pohybu s Českou spořitelnou, která se konala 25. května v pražském Paláci Rytířská, ještě navíc získalo družstvo 3A/4 (Denisa Rajchlová, Michaela Sihlovcová, Lenka Vávrová) 3. místo a sekunda 4. místo.
„Jsme prvním gymnáziem v ČR, kterému se podařilo v soutěži zvítězit opakovaně ve třech po sobě jdoucích ročnících. Studenti GVH Louny zaslouží velké poděkováni za vynikající reprezentaci nejen školy, ale i města Louny a Ústeckého kraje,“ uvedl ředitel gymnázia Milan Rieger. Slavnostní předání putovního poháru vítězné škole proběhlo ve velké zasedací místnosti Městského úřadu v Lounech v úterý 18. září v dopoledních hodinách, kdy nejprve studentům a profesorům Ivaně Vernerové a Aloisi Studenovskému, kteří je po celou dobu vedli, poděkoval ředitel gymnázia Milan Rieeger a starosta města Radovan Šabata. Pohár pak studentům předal ředitel soutěže Daniel Kozák, který uznale obdivoval, že škola získává tuto trofej již po třetí za sebou, což za dosavadní ročníky ještě žádné nepodařilo.

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video