Gymnázium potřetí ovládlo Eurorebus

Redakce 2012-09-25 11:38:00

Louny – Gymnázium Václava Hlavatého Louny v 17. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus v silné konkurenci základních a středních škol opět zvítězilo a získalo potřetí putovní Pohár České spořitelny. Snímky z příjetí na lounské radnici najdete zde. Celostátní finále se konalo již 8. června v chodovském Top hotelu Praha za účasti více než tisíce soutěžících, kteří se kvalifikovali umístěním do 5. místa v některém z jedenácti krajských kol.

Lounská škola měla v Praze největší zastoupení, protože z ústeckého krajského kola postoupilo šest tříd (sekunda, kvarta a 1A/4 dokonce z prvního místa, dále oktáva, tercie a 3A/4) a 9 jednotlivců.
Kromě bohatého doprovodného programu čekaly na soutěžící i poměrně náročné testy, v nichž se rozhodlo o konečném pořadí 17. ročníku Soutěže školních tříd i Soutěže jednotlivců. Na E.ON Expedici Eurorebus (hlavní cena) se v září také podívají reprezentanti z lounského Gymnázia V. Hlavatého. Družstvo sekundy (Jiří Čížek, Stanislav Frasynyuk a Martin Paul) zvítězilo v kategorii ZŠ01 (6. a 7. třídy ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a vybojovalo účast pro devět žáků své třídy. Na expedici se rovněž mohou těšit tři nejúspěšnější jednotlivci z každé věkové kategorie. Mezi nimi je i Jan Slavík z kvarty, který zvítězil v kategorii ZŠ02 (8. a 9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií).
V celostátním finále doprovodné hry Dnešní svět v pohybu s Českou spořitelnou, která se konala 25. května v pražském Paláci Rytířská, ještě navíc získalo družstvo 3A/4 (Denisa Rajchlová, Michaela Sihlovcová, Lenka Vávrová) 3. místo a sekunda 4. místo.
„Jsme prvním gymnáziem v ČR, kterému se podařilo v soutěži zvítězit opakovaně ve třech po sobě jdoucích ročnících. Studenti GVH Louny zaslouží velké poděkováni za vynikající reprezentaci nejen školy, ale i města Louny a Ústeckého kraje,“ uvedl ředitel gymnázia Milan Rieger. Slavnostní předání putovního poháru vítězné škole proběhlo ve velké zasedací místnosti Městského úřadu v Lounech v úterý 18. září v dopoledních hodinách, kdy nejprve studentům a profesorům Ivaně Vernerové a Aloisi Studenovskému, kteří je po celou dobu vedli, poděkoval ředitel gymnázia Milan Rieeger a starosta města Radovan Šabata. Pohár pak studentům předal ředitel soutěže Daniel Kozák, který uznale obdivoval, že škola získává tuto trofej již po třetí za sebou, což za dosavadní ročníky ještě žádné nepodařilo.

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video