V žateckém Kauflandu porušují zákon. Pálí odpad!

Veronika Salášková 2012-09-27 10:33:00

Žatec – Svérázný, ale protizákonný způsob, jak naložit s odpadem, zvolili v žateckém Kauflandu. Zaměstnanci totiž pálili v minulém týdnu za prodejnou dřevěné bedýnky od ovoce a zeleniny. Zápach z jejich pálení byl  údajně cítit široko daleko. Upozornili nás na to čtenáři, jedoucí okolo Kauflandu, kteří nám také zaslali fotografie ohniště po akci.

Ředitel prodejny se hájil, že spalování bedniček předem nahlásil hasičům. Ti mu ho měli údajně povolit.
„Pálení bedýnek jsme měli povoleno od hasičské stanice v Žatci, které jsme to předem nahlásili,“ reagoval na náš dotaz Pavel Řehák ředitel žatecké prodejny Kaufland. „Bedýnky pálili Dobrovolní hasiči Žatec, aby náhodou nedošlo k zahoření. Jednalo se o výjimečnou jednorázovou situaci, která se už nebude opakovat,“ dodal.
Proto jsme se ho zeptali, když se jednalo pouze o výjimečnou situaci, proč mají hned vedle ohniště, které se nachází za prodejnou u nakládacích ramp, na-skládány další bedýnky. Na to nám ředitel Řehák odpověděl, že jsou zde nachystány pro zákazníky. „Bedýnky si od nás často berou zákazníci, většinou zahrádkáři na zeleninu, někdy prý i na topení,“ vysvětlil Pavel Řehák.
Podle vyjádření vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Žatci Martiny Donínové, kterou jsme v této záležitosti kontaktovali, ale Kaufland se svým odpadem nenaložil vůbec správným způsobem.
„Společnost Kaufland je původcem odpadů, které pálila na pozemku u prodejny. O odpady jde, protože se veškerého materiálu, který pálila, měla v úmyslu zbavit a provedla to právě tím spálením. Zákon o odpadech říká, že odpad je každá movitá věc, které se osoba zvažuje nebo má úmysl či povinnost se zbavit. Zároveň je dáno, že s odpady dle zákona lze nakládat pouze v zařízeních, která jsou k nakládání s odpady podle zákona určena,” sdělila Donínová. Při tomto nakládání nesmí být, jak nám vedoucí Donínová vysvětlila, ohroženo lidské zdraví ani ohrožováno nebo poškozováno životní prostředí. Každý, tzn. i původce (Kaufland) je povinen nakládat s odpady a zbavovat se jich pouze způsobem stanoveným zákonem. „Kaufland tedy porušil zákon tím, že odpady spálil a nepředal je oprávněné osobě, která je oprávněna s odpady nakládat v zařízení tomu určeném,“ zakončila Martina Donínová.

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video