Školáky zahřeje dvanáct milionů

Jan Vnouček 2012-10-08 00:47:00

Podbořany, Vroutek – Nakonec přes 12 miliónů korun by mělo přitéci na Podbořansko z Operačního programu životního prostředí. Finance budou použity na zateplení objektů škol a školských zařízení a podělí se o ně města Podbořany a Vroutek. Oběma obcím se tedy podařilo úspěšně proplout náročnými dotačními podmínkami a získají potřebné prostředky k energetickým úsporám.

Podbořany by podle informací od operačního programu měly získat skoro 8 miliónů Kč na dodatečné zateplení a výměnu oken a vstupních dveří objektů Základní školy Husova 276, včetně tělocvičny a jídelny, a asi 700 000 Kč na zateplení domu dětí a mládeže. Vroutek se zase dočká 3,8 miliónu Kč na zateplení budov své mateřské školy.  Naopak neúspěchem skončila žádost na zateplení ZŠ TGM v Podbořanech.
„Údajně chybělo jen pár bodů. Škole paradoxně ublížilo, že na tom není tak špatně. I tak bychom tam ale rádi vyměnili alespoň okna. Bohužel nastavenými podmínkami jsme nuceni k absurdním úvahám, zda to udělat, nebo je nechat ve špatném stavu, abychom za to příště získali více bodů,“ kroutí hlavou tajemník MěÚ Podbořany Martin Gutzer.
Na vysokou spoluúčast budou použity finance, které si podbořanská radnice šetří již od loňského roku. Podle předběžných rozpočtů by realizace této investice v ZŠ Husova měla přijít na 24,5 miliónů a v domu dětí a mládeže na 2 milióny. „Věříme ale, že to vysoutěžíme za výrazně méně, dům dětí do miliónu a školu tak za 13 miliónů,“ kalkuluje tajemník. „Letos to ale už určitě nestihneme, ještě neznáme ani podmínky dotace,“ dodává. Podle něj by se zateplování školních budov mohlo rozběhnout na jaře.
Podobně uvažují i ve Vroutku. Zde by celkové náklady na zateplení budov mateřské školy měly podle projektu činit 8,7 miliónu Kč. „Chtěli bychom se ale výběrovým řízením dostat tak na 4–5 miliónů, abychom dopláceli jen 10 % nákladů,“ uvedl vroutecký místostarosta Jaroslav Svoboda.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video