Školáky zahřeje dvanáct milionů

Jan Vnouček 2012-10-08 00:47:00

Podbořany, Vroutek – Nakonec přes 12 miliónů korun by mělo přitéci na Podbořansko z Operačního programu životního prostředí. Finance budou použity na zateplení objektů škol a školských zařízení a podělí se o ně města Podbořany a Vroutek. Oběma obcím se tedy podařilo úspěšně proplout náročnými dotačními podmínkami a získají potřebné prostředky k energetickým úsporám.

Podbořany by podle informací od operačního programu měly získat skoro 8 miliónů Kč na dodatečné zateplení a výměnu oken a vstupních dveří objektů Základní školy Husova 276, včetně tělocvičny a jídelny, a asi 700 000 Kč na zateplení domu dětí a mládeže. Vroutek se zase dočká 3,8 miliónu Kč na zateplení budov své mateřské školy.  Naopak neúspěchem skončila žádost na zateplení ZŠ TGM v Podbořanech.
„Údajně chybělo jen pár bodů. Škole paradoxně ublížilo, že na tom není tak špatně. I tak bychom tam ale rádi vyměnili alespoň okna. Bohužel nastavenými podmínkami jsme nuceni k absurdním úvahám, zda to udělat, nebo je nechat ve špatném stavu, abychom za to příště získali více bodů,“ kroutí hlavou tajemník MěÚ Podbořany Martin Gutzer.
Na vysokou spoluúčast budou použity finance, které si podbořanská radnice šetří již od loňského roku. Podle předběžných rozpočtů by realizace této investice v ZŠ Husova měla přijít na 24,5 miliónů a v domu dětí a mládeže na 2 milióny. „Věříme ale, že to vysoutěžíme za výrazně méně, dům dětí do miliónu a školu tak za 13 miliónů,“ kalkuluje tajemník. „Letos to ale už určitě nestihneme, ještě neznáme ani podmínky dotace,“ dodává. Podle něj by se zateplování školních budov mohlo rozběhnout na jaře.
Podobně uvažují i ve Vroutku. Zde by celkové náklady na zateplení budov mateřské školy měly podle projektu činit 8,7 miliónu Kč. „Chtěli bychom se ale výběrovým řízením dostat tak na 4–5 miliónů, abychom dopláceli jen 10 % nákladů,“ uvedl vroutecký místostarosta Jaroslav Svoboda.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video